Лозівщина може залишитися без води

28 Липня 2021

Лозівщина може залишитися без води. Все через те, що у Краснопавлівському водосховищі води залишилося всього на чотири місяці. Через скрутну ситуацію голова громади вже звернувся до народної депутатки Юлії Світличної. Подробиці – далі.

Через низький рівень запасів води у Краснопавлівському водосховищі у Лозовій склалась критична ситуація з водопостачанням. За даними керівництва громади, води залишилося всього на чотири місяці. Прокачувати водосховище потрібно двічі на рік – весною та восени. Востаннє це робили у листопаді 2020 року.

Сергій Зеленський, Лозівський міський голова

Ситуація ускладнюється тим, що 3 участки на цій трасі повністю вже зношені під високовольтними нашими мережами й кожен участок потребує термінової заміни по 2,5 кілометра. 5-6 поривів на сьогоднішній день в день ми ліквідуємо.  Ми частково міняємо за рахунок власних коштів, з рахунок інвестиційних проєктів. Але тариф на сьогодні на воду, він дає нам мінусом майже мільйон 400 гривень збитковості комунальному підприємству.

Сергій Зеленський каже, що якщо найближчим часом не наповнити Краснопавлівське водосховище, то Лозова залишиться без води. Тому вже попросили допомоги у народної депутатки України Юлії Світличної, яка опікується проблемами Лозівщини.

Сергій Зеленський, Лозівський міський голова

Ми звернулися до народного депутата Юлії Олександрівни Світличної для того, щоб вона сприяла. Практично вона кожен рік сприяє по цим проблемам, і наповнення було в тому році. Не по режиму, режим повинен бути й на весні, й по осені, але хоча би дійти до осені, щоб наповнити це водосховище. Щоб ми могли перезимувати й на весні потім знову піднімати ці питання. Хоча це повинно стояти в планах наших міністерств.

Юлія Світлична наголосила, що вже рік питанню водопостачання в Лозовій не приділяється належної уваги. Тому, зі свого боку, нардепка буде звертатися до відповідних відомств, аби люди були забезпечені водою.

Юлія Світлична, народна депутатка України

Найближчим часом ми подивимося по напрямках і будемо відпрацьовувати з міністерством всі ті питання, які є по Лозовій, у тому числі й Краснопавлівське водосховище, яке наразі потребує дуже значної уваги. Будемо в подальшому акумулювати всі зусилля для того, щоб і люди були з водою, і налагодити співпрацю з органами державного управління й міністерствами.

Через складну ситуацію тиск води в кранах лозівчан почали знижувати з 9 липня. У керівництві громади зазначають, що проєкт реконструкції водопроводу “Краснопавлівка – Лозова” створили ще у 2018 році, та й досі він проходить експертизу. Водопровід експлуатують вже понад 40 років.

Світлана Сухомлин, Євгеній Карпенко