Лідери України та Словенії провели зустріч у Києві

Лідери України та Словенії провели зустріч у Києві
14 Травня 2018

Лідер Словенії побував на Банковій. Президенти обговорили питання безпеки і спільні погляди на світову історію.

Словенія підтримає українську позицію під час Самміту Україна-ЄС у Брюсселі. Про це домовилися Президенти Петро Порошенко та Борут Пахор під час зустрічі. Україна прагне увійти до Шенгенської зони, підкреслив Президент України.

Петро Порошенко, Президент України

Нам потрібна нова і амбітна програма подальшої співпраці з ЄС, включно з участю України в цифровому союзі, включно з участю України в енергетичному союзі, обговорення розширення інших сфер нашої діяльності, в тому числі і митний союз, Шенгенський союз та інші позиції, які дають нам чітке завдання щодо подальшого просування України до співпраці з ЄС.

Словенія  та Україна активно нарощують економічні взаємини. До того ж, для нашої держави є важливим успішний досвід Словенії, яка досягла значних результатів у розвитку економіки.  Президент України підкреслив, що лише за один рік товарообіг між країнам зріс на 31 відсоток. Домовилися президенти посилювати і гуманітарну співпрацю, особливо щодо вивчення близької до нас словенської мови.

Петро Порошенко, Президент України

Мені було приємно проінформувати пана Президента про відновлення діяльності і вивчення як окремої дисципліни словенської мови і літератури у Львівському національному університеті. Це також символ відновлення ефективної гуманітарної співпраці між нашими країнами. Це відрізняє наші відносини з паном Президентом і зі Словенією про те все, що ми домовлялися і домовляємося, ми втілюємо в життя. Ми домовилися про те, що ми запускаємо пряме авіасполучення між Києвом і Любляною, що є надзвичайно важливим особливо в зв’язку з запровадженням безвізового режиму для українських громадян. І сьогодні вже пряме авіасполучення запущене і ефективно розвивається.

Вже  за тиждень у Львові відкриють перший в Україні пам’ятник загиблим словенським воїнам. Понад п’ятнадцять тисяч бійців загинули там в часи Першої світової.

Борут Пахор, Президент Республіки Словенія

Мені, як Президенту Республіки Словенія дуже важливо, що ми дійшли до такого рівня, що ми можемо разом вшанувати пам’ять тих молодих людей, які загинули тут. Ця війна була абсолютним нонсенсом.

Згодом реконструйований пам’ятник загиблим українцям відкриють і у Словенії.