Легендарний голкіпер завершив кар’єру

Легендарний голкіпер завершив кар’єру
24 Травня 2018

Вчора на стадіоні «Металіст» відбувся прощальний матч легендарного голкіпера харківської футбольної команди та тренера воротарів «Металісту 1925» Олександра Горяїнова. Символ харківського футболу завершив свою кар’єру.

На матчі зібралися друзі та колеги футболіста та, звісно, вболівальники. Аби взяти участь у грі, до Харкова приїхали такі легенди «Металіста», як Марко Девіч та Едмар. На матч прибула і губернатор області Юлія Світлична.  Вона вручила Олександру Горяїнову Подяку голови облдержадміністрації та підкреслила велике значення цієї особистості для розвитку харківського футболу.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Сегодня особенный вечер и мне по-особенному приятно находится на стадионе “Металлист”. Потому что вижу, и знала, что увижу своих друзей – болельщиков. Поболеем за хороший, яркий футбол, а также есть возможность поздравить легендарного футболиста.

Юлія Світлична підкреслила, що історія тримається на таких людях, як Олександр Горяїнов. Саме такі люди, як він пишуть історію національного футболу.

Человек – абсолютный чемпион «Металлиста» по количеству проведенных матчей, человек, который вошел в историю, как обладатель самой длинной “сухой” серии чемпионатов Украины, и это все – наш земляк-харьковчанин.

Губернатор підкреслила, що буде ініціювати нагородження Олександра Горяїнова орденом «За заслуги».

Я буду инициировать и подавать предложение Президенту Украины о награждении вас орденом «За заслуги».

На прикладах таких футболістів треба виховувати підростаюче покоління спортсменів.

Віктор Коваленко, голова Харківської обласної федерації футболу

І от цих хлопців і дівчат, які будуть грати в футбол і пам’ятати, дивитися ці матчі, коли наш легендарний кіпер робив такі сейви, що навіть супротивники хваталися за голову.

Нагадаємо, Олександр Горяїнов – рекордсмен чемпіонатів України, йому належить найдовша «суха» серія без голів – 943 хвилини. Загалом за всю спортивну кар’єру Горяїнов 411 разів виходив захищати ворота «Металіста» в офіційних матчах. Після урочистостей розпочався матч.

На поле в цей день вийшли дві «зіркові» команди футболістів – збірна Олександра Горяїнова та збірна футбольних «зірок» України. Серед гравців команди Горяїнова, яку очолив багаторічний тренер харківського «Металіста» Мирон Маркевич, – Андрій Березовчук, Едмар, Марко Девіч. Серед гравців збірної «зірок» (тренер – Микола Павлов) – Андрій Пятов, Олександр Хацкевич, Максим Шацьких, Андрій Воробей.

Матч завершився з дружнім рахунком – 1:1.

Катерина Махова