«ЛандауЦентр» відзначив п’ятиріччя

4 Січня 2019

Чи може бути наука однаково цікава і дітям, і дорослим? У Харківському «ЛандауЦентрі» знають точну відповідь на це питання. «ЛандауЦентр» – перший і поки що єдиний осередок інтерактивної науки при університеті. Сьогодні установа святкує своє 5-ти річчя.

Оптичні ілюзії, експерименти зі світлом та електрикою, динаміка і навіть наочна анатомія. Сьогодні виставкова колекція «ЛандауЦентру» налічує понад 50 експонатів. Відкрився центр у 2014 році на базі університету імені Каразіна. Як тоді, так і тепер заклад залишається єдиним осередком інтерактивної науки при університеті на території всієї України.

Вікторія Круглова, директор навчального центру «ЛандауЦентр» ХНУ ім. Каразіна

«ЛандауЦентр» святкує сьогодні свою першу п’ятирічку. Ми розуміли, що той формат, який ми вже маємо в Новій українській школі, і взагалі у тому форматі освітянства, який є сьогодні, ми розуміли, що «ЛандауЦентр» дуже добре вписується і це прекрасно. Найбільший результат, що інтерактивна наука – цікава, наука взагалі може бути популярною, формати сприймаються як науковцями, представниками освіти, так і звичайними людьми, говоримо про те, що у нас добре працює родинне просвітництво.

За задумом засновників центру, кожен відвідувач закладу може самостійно експериментувати, навчатися, брати участь у будь-яких інтерактивних діях і програмах.

Ольга Сітковська, кореспондент

Про те, як перетворити науку у захоплюючу гру, у «ЛандауЦентрі» знають на «відмінно».

Маленька Соломія до «ЛандауЦентру» приходить не вперше. Каже, що до відвідування її заохотили батьки. Тепер у свої 7 років Соломія впевнено може вимовити складні терміни з фізики та навіть показати, як вони працюють.

Соломія, відвідувачка «ЛандауЦентру»

Мне нравится стол и стул – великаны и магнитное поле, вот оно.

А от Данило разом із мамою прийшли до «ЛандауЦентру» вперше і тільки почали знайомитися з його експозицією.

Катерина, відвідувачка «ЛандауЦентру»

Он многое узнал и немало я, в любом случае, надеемся, узнаем еще больше, пока не все локации обошли.

Церемонію святкування 5-ти річчя «ЛандауЦентру» відкривали директорка «ЛандауЦентру», перший проректор Каразінського  університету та представник Харківської облдержадміністрації.

Володимир Ігнатьєв, заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації

Хочу привітати з першим 5-ти річчям, хочу завірити, що Департамент щороку, щомісячно буде підтримувати заклад, і ми намагатимемося якомога більше учасників сюди привозити, велика кількість почесних людей, які тут були. Тут, починаючи з Міністра освіти і міжнародних експертів, представників ООН.

Спеціальними гостями заходу стали «Лабораторія скажених вчених». Відвідувачам показали інтерактивне хімічне шоу, діти взяли участь в експериментах з високою напругою, а особливий захват викликало знайомство з майже справжнім динозавром. Крім того, шо вчені дивували ще і несподіваними пристроями.

Руслан Алмакаєв, керівник  «Лабораторія скажених вчених»

Это фруктовые диджеи. Фруктовые диджеи – это ребята, которые создают музыку с помощью овощей и фруктов, у них есть спецпрограмма, овощи и фрукты, подключенные к блоку, и будут играть музыку с помощью этих штук интересных.

Протягом року, обіцяють у «ЛандауЦентрі», на харків’ян чекають різноманітні та незвичні наукові заходи та фестивалі.

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.