Курсанти військових вишів долучаються до донорського руху

12 Грудня 2019

Курсанти військових вишів долучаються до донорського руху у Харкові. Першокурсники і ті, хто вже не вперше допомагають, здають кров для медичних закладів Харківської області.

Вони – сильні здорові та своє життя присвятили допомозі людям. Дехто з курсантів військових вишів вже є постійними донорами. Сьогодні до Харківського обласного центру крові прийшли представники Національного університету цивільного захисту України та університету Повітряних Сил імені Кожедуба.

Вікторія Гирман, курсантка Національного університету цивільного захисту України

Кров здаю вперше, але до цього було бажання. Звичайно, хочеться, аби моя кров, можливо, врятувала комусь життя, допомогла. Ми ж пішли навчатись в цей університет, аби рятувати життя.

Ілона Савченко, курсантка Національного університету цивільного захисту України

Я приходжу здавати кров перший раз, хотіла прийти, але, на жаль, не підходила по вазі, але зараз трошки набрала і вже підходжу, і тому виявила велике бажання прийти сюди, тому що наша основна ціль – це допомогти, врятувати, допомогти. Тому я тут і, можливо, так, моя кров комусь врятує життя.

Майже 200 рятувальників сьогодні здають кров. Хоча, насправді, бажання виявили набагато більше людей, розповідають у виші.

Юрій Верховенко, завідуючий відділом відбору донорів

Щоб нам працювати, повністю забезпечити компонентами крові мешканців Харківської області, повинно наготовлятись не менше 120-150 доз донорської крові. Як в нашому центрі, так і працюють у нас відділення. Це той продукт, який має певні терміни зберігання. Якщо це еритроцитовмісні компоненти, то максимальний строк зберігання 42 суток. Тому ми завжди маємо той баланс, має в банкє крові запаси, які, ну 400-500 доз повинні мати, які постійно оновлювати.

Донором може стати громадянин україни, який досяг повноліття. За медичними показаннями людина не повинна важити менше 50 кілограмів. Перед поїздкою до центру крові обов’язково поснідати, але не жирною їжею. Напередодні донації також не можна зловживати шкідливою їжею. Вже на місці донорам проводять медичне обстеження, аби виключити протипоказання для здачі крові.

Іван Сердюков, курсант Харківського національного університету Повітряних Сил ім.Кожедуба

Есть люди, которым нужна помощь наша. Нужно сдавать, помочь людям.

Іван Шовкун, курсант Національного університету цивільного захисту України

Я пошел на эту профессию спасать жизни и я думаю, сдать кров – это тоже полезно будет.

Дмитро Удовєнко, курсант Харківського національного університету цивільного захисту України 

Потому что я – спасатель. А это и есть спасать.

Олена Павличенко, Дмитро Поздняков.