«Культурний ХАКАТОН» приведе туристів до Шарівського замку

13 Квітня 2018

У Селищі Шарівка та у місті Чугуєв цього року розпочинається реалізація великих проектів  задля збереження культурної спадщини. «Культурний ХАКАТОН», що направлений на розвиток Шарівського замку, та «Міжнародний Рєпінський пленер» готуються зібрати велику кількість художників та туристів.

Проекти, направлені не лише на збереження  історичної спадщини, але і на розвиток. Відомий Шарівський замок планують перетворити на туристичний об’єкт, із залученням сучасних технологій. Наразі відкрито конкурс  ідей.  Є п’ять напрямків роботи: перший – музей Шарівського замку, другий – музей скульптур, до існуючих додадуть сучасні роботи. Третій – це створення інфраструктури навколо замку. Четверте – відкриття  художніх майстерень у замку,  і п’ятий – місцеве населення. Саме містяни  будуть залученні до розвитку замку.

Олег Петровський, виконавець проекту «Культурний ХАКАТОН»

Этот комплекс – это по сути такой же ресурс, как нефть, уголь, но мы его не используем. «Культурний ХАКАТОН» ставить цель – развивать, причем развивать самыми современными способами.

Анатолій Бабак, Шарівський селищний голова

Мене як селищного голову піклує п’ята тема – люди. Щоб ви розуміли, це великий скарб , вони працьовиті, вони гостинні, ви це побачити коли приїдете до нас.

В Чугуєві ж з 15 липня до 5 серпні пройде «Репінський пленер». Тут запрошують художників, які зможуть показати свої роботи під відкритим небом, планується безліч  творчих локацій. Саме місто буде жити по законам Пленера, говорить заступник міського голови Чугуєва Тетяна Вінник.

Кошти на два проекти є – на Шарівку направлять 500 тисяч з державного, і ще 200 тисяч з обласного і місцевого бюджетів. На Чугуєвський пленер дадуть 500 тисяч  з державного кошторису та 70 з місцевого, говорить голова обласної ради Сергій Чернов.

Сергій Чернов, голова Харківської областної ради

Є творчий підхід, це дорівнює успіху. Легенду треба створити, повірити. Дуже багато в Харківській області місць, якими ми можемо пишатися, їх нам треба полюбити і передати цю любов туристам.

Днями і голова областної адміністрації Юлія Світлична заявила про початок робіт в Шарівці – ремонт та реставрація із залученням іноземних спеціалістів.

В Шарівці планують повністю реалізувати проет протягом року, переможці проектів визначать у вересні. Проте частково заходи відбуватимуться влітку – 16 червня фестивать Шарівський Дивокрай і 23-24 червня – пленер з скульптури відбудеться на території замку.  Про незвичайний Шарівський замок дивіться детальніше у подальших випусках «Вечірніх новин».

 

Анна Почапська, Дмитро Поздняков


Speak Your Mind

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>