Копію Томосу привезли до військово-медичного клінічного центру

13 Березня 2019

Копію Томосу привезли до каплички Святого Луки, що на базі військово-медичного клінічного центру Північного регіону. Ті військові, які наразі лікуються у закладі та весь персонал лікарні побачив історичний документ на власні очі.

У невеличкій каплиці Святого Луки, розташованій в приміщенні військового медичного закладу зібрались на молебень військові та лікарі. Служіння проводить Митрофан, єпископ Харківський та Богодухівський.

Для військово-медичного клінічного центру сьогодні визначна подія. На власні очі всі бажаючі змогли побачити  Томос. Щоправда – це копія. Але для українця – це унікальна можливість ближче ознайомитись з історичним документом.

Митрофан, єпископ Харківський і Богодухівський 

Цей документ, цей паспорт засвідчує про те, що ми є незалежною, що ми є канонічною, помісною православною церквою України і тут є усі підписи Вселенського Патріарха, тут є підписи усіх членів Синода, які підписалися.

Світлана працює сестрою-господаркою у травматологічному відділенні. Прийшла до каплиці подивитись на Томос. Отримання його жінка називає великою перемогою для України.

Світлана, сестра-господарка в травматологічному відділенні

Очень хорошо, что сегодня был Томос у нас в военном госпитале, так как мы можем увидеть это все. Еще знаменательно это тем, что происходило это на первой неделе поста. Когда мы должны готовиться и духовно. Это нас подкрепит.

Світлана працює в лікарні вже 12 років. Найважчим періодом для військового медичного закладу називає 2014-й рік.  До каплички приходить часто. Це допомагає жінці переносити все те, що доводиться бачити на роботі.

Світлана, сестра-господарка в травматологічному відділенні

Приходится каждую вот эту боль, которую мы видим, пропускать через себя. Это, конечно, тяжело, но мы пытаемся восстановиться после этого духовно, приходя сюда.

Артур родом з Києва. До Харкова приїхав на строкову службу. Сьогодні хлопець називає себе віруючою людиною, але так було не завжди.

Артур, військовослужбовець

После того, как я понял, что где-то есть Всевышний, который помогает в некоторых моих познаниях и сопутствует в любой дороге, которую я выберу.  Это пришло с 14-го года, после того, как я участвовал на Майдане. Мне было 17 лет тогда и было около трех моментов, когда я думал: все уже, неизбежность.

Проте розповідати про ті моменти, які перевернули його світогляд, Артур не захотів. Говорить, це глибоко особисті речі. Радий поспостерігати за одним із факторів незалежності України, яким хлопець називає Томос.

Владика Митрофан розповідає, що до нього часто звертаються з питанням – чим насправді є Томос. Аби повірити у зміни, які торкнулись Української церкви, люди мають на власні очі їх побачити, говорить єпископ Харківський та Богодухівський. І наголошує на тому, що, в першу чергу, Томос необхідно показувати військовим.

Митрофан, єпископ Харківський і Богодухівський 

Це хлопці, які захищають нашу державу, які захищають наше мирне небо, які захищають і нас, і завдячуючи насамперед і їм, ми отримали цей Томос. Тому що війна в Україні, я думаю, що світове православ’я і сам Вселенський Патріарх побачив, з ким ми воюємо, тому що Росія нас не хоче відпускати і церкву не хоче відпускати.

Копія церковного указу Вселенського Патріархата далі попрямує по харківським військовим вишам та військовим частинам.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.