Контракт більш ніж на мільярд гривень підписали сьогодні «Турбоатом» та «Укгідроенерго»

14 Березня 2019

Контракт більш ніж на мільярд гривень підписали сьогодні «Турбоатом» та «Укргідроенерго». Ці кошти спрямують на реконструкцію двох турбін та двох генераторів гідроагрегатів. На підписання угоди приїхали Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман та губернатор Харківщини Юлія Світлична.

«Турбоатом» – один із найпотужніших заводів, що випускає турбіни для забезпечення роботи атомних, теплових, гідро- та електростанцій.  Турбіни харківського виробництва працюють на електростанціях у майже 50 країнах світу. Наразі  завод забезпечений контрактами на кілька років вперед. Сьогодні підписали ще один – із «Укргідроенерго».

На підписання контракту приїхали Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман та голова Харківської області Юлія Світлична.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України

Ми пройшли повз графіки виконання робіт, а там написано – 2017 – 2022 рік. Це означає, що ми перейшли на абсолютно нову систему планування. І це стало можливим завдяки тому, що ми системно підходимо до тих питань, які нам потрібно вирішувати.  Я глибоко переконаний у тому, що ваше підприємство є лідером, ваше підприємство є дуже інноваційним і абсолютно необхідним для нашої держави.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Це для нас не просто договір, це для нас робота, заробітна плата і впевненість в тому, що харківські підприємства будуть завантажені.  Я сьогодні вас вітаю із великим днем. Це завантаження підприємства. Харків ніколи не боявся роботи.

Загальна вартість контракту – понад 1 мільярд гривень. За ці кошти проведуть реконструкцію двох турбін та двох генераторів гідроагрегатів Кременчуцької гідроелектростанціі. Роботи мають бути виконані за 3,5 роки. Проведена реконструкція дозволить продовжити термін експлуатації гідроагрегатів на 40 років та забезпечити їх екологічну безпеку. Також між «Турбоатомом» та «Електроважмашем» сьогодні був підписаний контракт на проектування, виготовлення та поставку двох гідрогенераторів на Кременчуцьку гідроелектростанцію. Вартість цього контракту – майже півмільярда гривень.

Віктор Суботін, генеральний директор ВАТ «Турбоатом»

При поддержке Харьковской областной администрации, губернатора Светличной Юлии Александровны помогают заниматься реальным сектором экономики и поддерживают нас во всех международных тендерах. Мы победили Кременчуг в тендере, Китай, европейских, мировых производителей.

За останні три роки промислові підприємства Харківської області наростили випуск своєї продукції на 35%. Цим питанням особисто опікується губернатор області Юлія Світлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Надзвичайно важлива підтримка з боку державних органів влади, яка надається реальному сектору економіки. Ми, як ніхто, розуміємо, що промисловий Схід України необхідно розвивати і підтримувати, тому такі заходи надзвичайно важливі для розвитку територій і розвитку області, зокрема.

Лише за минулий рік прибуток промислових підприємств Харківщини склав майже 6 мільярдів,  разом з цим на 21% збільшилася і середня заробітна платня працівників заводів.

Юлія Котелевська, Євген Сериков.