Конкурсний скандал навколо театру імені Пушкіна набирає нових обертів

14 Січня 2022

Конкурсний скандал навколо російського драматичного театру імені Пушкіна набирає нових обертів. Після резонансу у ЗМІ та серед діячів культури конкурсна комісія зібралась повторно. Про результати – наш наступний сюжет.

Російський драматичний театр імені Пушкіна вже другий рік залишається без керівника. А баталії навколо цієї посади не вщухають. Так, за підсумками розгляду конкурсної комісії, до наступного етапу було допущено лише троє з восьми осіб, які подали документи. Причини, за якими кандидатам відмовили, були іноді формальними, а іноді вочевидь надуманими.

Андрій Гапанович, кандидат на посаду директора Харківського академічного російського драматичного театру імені Пушкіна

Когда в театр, где я руководил, пришли работать актерами мои дети, супруга пришла работать, нормально все произошло, комиссия областного совета указала мне на то, что возможен потенциальный конфликт интересов, и я подал заявление по согласованию сторон, и спокойно ушел работать в актеры. Но почему-то это все перевернулось с ног на голову, и вот так публично мне были предъявлены такие обвинения. Странное это, конечно, заявление, потому что он открытым текстом сказал, что я коррупционер, что меня уволили с должности директора Харьковского театра как коррупционера.

Ситуація, що склалась неабияк обурила і кандидатів на посаду, і тих, хто всебічно підтримує галузь культури.

Наталія Плотнік, депутатка Харківської обласної ради від “Блоку Світличної “Разом!”

Люди стали телефонувати, звертатись за допомогою, як до депутатів обласної ради і як до політсили, яка завжди стає на захисті культури, до нашої партії «Блок Світличної «Разом!», з тою проблемою, що сталася. На цьому тижні, а саме проведення першого засідання конкурсної комісії з обрання керівника театру імені Пушкіна.

Звернення до депутатів та ЗМІ, а також наміри йти до суду створили навколо ситуації резонанс, і конкурсна комісія сьогодні зібралась повторно. І цього разу всіх вісьмох кандидатів пропустили у другий тур конкурсу.

Хто за те, щоб не допустити. Хто За? Проти. Утримався. Рішення не прийнято.

Другий тур конкурсу відбудеться вже 18 січня.  На ньому всі кандидати будуть представляти свою стратегію розвитку театру.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков