Конфлікт у 67-мій харківській школі

1 Січня 2019

Конфлікт у 67-мій харківській школі. Батьки та вчителі звернулись по допомогу до губернатора. Вони виступають за поновлення на посаді директора школи – Олени Лисичкіної. Мовляв, очільниця закладу написала заяву про звільнення під тиском з боку районного відділу освіти.

Яна Кожаріна, мати п’ятикласника

 Мы обратились к губернатору, просим беспристрастную и независимую оценку ситуации, которая произошла в школе, просим держать это на контроле и разобраться в сложившейся ситуации.

Нагадаємо, скандал у школі Холодногірського району розпочався після чергової перевірки закладу. Майже всі батьки виступають на боці директорки.

Яна Кожаріна, мати п’ятикласника

 За время, как у нас появился  – новый директор, тут появился светофор. Дети переходят дорогу через светофор. Появилась площадка спортивная, дети идут с удовольствием в школу, появилась инклюзия, не во всех школах она есть.

Аби розібратися у ситуації, до школи приїхав заступник губернатора Анатолій Бабічев та радник голови регіону Віктор Трубчанов. Вчителі школи та батьки, які прийшли на зустріч, виступили у підтримку Олени Лисичкіної. Звільнена директорка каже, написала заяву про звільнення під тиском. Мовляв, її у закритому приміщенні утримували працівники районного відділу освіти.

Олена Лисичкіна, звільнена директорка загальноосвітньої школи № 67 

Перевірка тривала 6 годин. Мені не було надано протокол. Потім сказано – звільняйтесь за власним бажанням, або звільнимо за статтею.   Емоційно я була повністю виснажена. В кабінеті начальник відділу освіти. Мене не випустили з кабінету до тих пір поки, і не видали ту трудову книжку.

Раніше Лисичкіна працювала директоркою в іншій школі Новобоварського району, потім влаштувалася у 67-му школу. Вона каже – вважає, що є особиста зацікавленість у її звільненні у голови Новобоварського району, яка наразі контролює і Холодногірський район. Радник голови області каже – вчителі закладу написали заяву до прокуратури, бо вважають, що перевірка була проведена із порушеннями.

Віктор Трубчанов, радник голови Харківської обласної державної адміністрації з суспільно-політичних питань 

Директор цієї школи мала певний конфлікт в тодішньому Жовтневому районі з пані Цибульник. Зараз пані Цибульник, як відомо, курирує цей Холодногірський район. Ми вважаємо, що це пов’язано із цим Ми підготували заяву до прокуратури, щоб перевірили районо.

Заступник голови області Анатолій Бабічев каже, обладміністрація сприятиме об’єктивному та законному вирішенню ситуації.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Батьки і педагоги звернулись до голови обласної державної адміністрації Юлії Світличної, для того, щоб вона втрутилась в ситуацію. Почув зі слів про ті порушення, які були з боку керівних органів. Ми вивчимо це питання і після цього будемо робити якісь висновки. Для нас сьогодні головне – збереження всіх прав педагогів, вчителів і звичайно батьків. Ми стоїмо на боці закону, подивимось на ситуацію і далі будемо приймати відповідні рішення.

Зараз усі обставини події з’ясовують правоохоронці. Прокуратура проводить розслідування за фактом грубого порушення трудового законодавства.

Кристина Загребельна, Віктор Сєріков.