Комунальне підприємство “Харківські теплові мережі” вчергове хоче підвищити тарифи на опалення та гарячу воду

27 Березня 2019

Комунальне підприємство “Харківські теплові мережі” вчергове хоче підвищити тарифи на опалення та гарячу воду – цього разу на 22 відсотки. Напередодні на підприємстві провели громадські слухання, на яких ухвалили відповідне рішення. Комунальники планували ввести нові розцінки вже з травня, але коли насправді вони набудуть чинності, поки ще не відомо. Подробиці – далі.

Востаннє ціна на опалення та гарячу воду у Харкові підвищувалась у січні цього року – на 18 та 15 відсотків – відповідно. Головною причиною подорожчання в тепломережах називають підвищення цін на газ.

Сергій Андрєєв, генеральний директор КП «Харківські теплові мережі»

 Эти  причины не зависят от предприятия. Первая причина – постановление Кабмина от прошлого года, которое вводит поэтапное повышение тарифов на газ. Я уже сказал, что газ составляет в районе 90%, поэтому если только тарифы не откорректировать на газовую составляющую, то предприятие не сможет оплачивать потребленный газ, и как итог – город останется без тепла.

Також, до нового тарифу закладені витрати через те, що після останнього підвищення протягом двох місяців тепломережі працювали за старими розцінками. Серед причин подорожчання – підвищення плати за землю, екологічного податку та низька зарплатня співробітників, а через це – дефіцит кадрів.   У той же час у харків’ян маса претензій до роботи підприємства, до якості послуг, непрозорості закупівель та небажання провести аудит “Харківських тепломереж”.

Дмитро Ткаченко,  учасник громадських слухань

Не бывает горячей воды, тепла, иногда тепло подают не по сезону, когда на улице тепло, а руку нельзя к батарее приложить.

Євген Лісічкін, співзасновник Харківського антикорупційного центру

 Спочатку – аудит, потім – прозорі закупівлі, це додасть 8-10 відсотків економії. Зараз без прозорої діяльності підприємства є кримінальні провадження, по головному підряднику поліцейські провели експертизу – більше 200 тисяч гривень перевищення,  тому довіри харків’ян до підвищення тарифів на опалення та гарячу воду, звісно, не буде.

Свою недовіру до підприємства та неготовність до підвищення цін харків’яни доводять неплатежами – щомісяця їх борг за опалення та гарячу воду зростає. Коли нові тарифи набудуть чинності, ще не відомо – потрібно узгодження з НКРЕ. На думку керівника тепломереж, опалення подорожчає у жовтні, раніше – гаряча вода. Втім, він не виключає, що підвищення можуть і відкласти.

Оксана Кириченко, Макс Артамонов