Комітет виборців стурбований ситуацією, що склалася на довиборах народних депутатів України у 179 виборчому окрузі Харківської області

27 Лютого 2020

Комітет виборців стурбований ситуацією, що склалася на довиборах народних депутатів України у 179 виборчому окрузі Харківської області. Про це йдеться в офіційній заяві організації. Ще раніше КВУ повідомляв про використання недоброчесних технологій в цьому окрузі. Зокрема, висування кандидатів-двійників та розповсюдження фальшивої агітаційної продукції. Наразі КВУ відзначає, що можливі зловживання в роботі Окружної виборчої комісії через суттєві заміни в її складі. Так, 24 лютого постановою ЦВК достроково було припинено повноваження голови та члена комісії від політичної партії «Слуга Народу», а також замінено чотирьох членів комісії, включених до складу ОВК за поданням голови ЦВК.

«Той факт, що одночасно було замінено значну кількість членів комісії, в тому числі, тих осіб, які були подані головою ЦВК, викликає низку запитань та непорозумінь. За оцінкою КВУ, таке рішення було прийнято досить неочікувано та без належного пояснення причин і мотивів такого кроку. Відповідне рішення може поставити під сумнів стабільну роботу комісії за два тижні до дня голосування і призвести до спроб вчинення незаконних дій під час голосування та встановлення результатів виборів».

Також Комітету не зрозумілими залишаються мотиви для проведення таких змін. Якщо заміна членів комісій від партій є звичною практикою, то заміни членів комісії з боку ЦВК  можуть викликати нерозуміння. Особливо враховуючи, що мова йде про синхронні заміни в складі комісії як з боку однієї з політичних партій, так і з боку ЦВК.