Колегія у казначействі: виконання бюджетів та монетизація субсидій

Колегія у казначействі: виконання бюджетів та монетизація субсидій
27 Квітня 2018

Міжбюджетні трансфери, новий порядок проведення розрахунків та інші питання обговорили під час колегії Державної казначейської служби. Подробиці знає Ірина Дергоусова.

Питання щодо перерахування міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам, застосування нового порядку проведення розрахунків на здійснення заходів з виконання держпрограм та інші. У Харкові сьогодні відбулась Колегія Державної казначейської служби.

Тетяна Слюз, Голова Державної казначейської служби України

Нам сьогодні 23 роки – центральному апарату, а обласні казначейства були утворені 1995 року. Команда тут сильна, потужна: на Харківщині є 39 територіальних органів – це одна з найбільших областей. Мені дуже приємно було чути подяку до харківських казначеїв за ту роботу, яку вони проводять.

Виконання дохідної частини бюджетів – одне з головних питань зустрічі. На 177 мільярдів гривень збільшилися доходи державного бюджету  за минулий рік. Це на третину більше, ніж у 2016-му. Харківщина теж не залишилась осторонь. Тут мобілізовано на 10 % більше коштів. Обговорили під час колегії і питання реалізації реформи міжбюджетних відносин. Зокрема, Казначейство обслуговує доходи і видатки бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Підіймали і питання щодо субсидій. Зокрема, зміни у Постанові Кабміну, яка дозволяє монетизувати цей вид державної допомоги.

Тетяна Слюз, Голова Державної казначейської служби України

Перший етап вже відбувся, тобто монетизація проходить, ми спрямовуємо кошти на рахунки управління соціального захисту, а вони вже напряму розподіляють – чи за електрику платять, чи за газ. І в кінцевому підсумку кошти повертаються цими суб’єктами у вигляді оплати податків, і цією постановою, цими коштами виплачувати заробітну плату.

За словами Тетяни Слюз, на початку року були проблеми, що стосувалися ОСББ, оскільки на той момент згідно існуючому порядку вони також повинні виконувати цю постанову. А через поширену практику відсутності у штатах ОСББ бухгалтерів, робити їм такі розрахунки було складно. Відтепер ОСББ, за словами Голови Держказначейської служби, можуть відкривати рахунки у банках, а відтак проблема вже врегульована.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков


Speak Your Mind

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>