Кір у Харкові: одна з лікарень закрита на карантин

Кір у Харкові. Одна з лікарень закрита на карантин
27 Квітня 2018

Обласну дитячу лікарню, що на вулиці Озерянська на Холодній горі, закрили на карантин. Причина – кір. Десять людей підхопили хворобу від пацієнта, якого у закладі лікували від застуди. Усі, хто захворів – нині у інфекційній лікарні. А пацієнтів, які були на стаціонарному лікуванні, відправили до інших медзакладів. Тим часом чиновники закликають не панікувати – мовляв, ситуація з кором в області під контролем. Подробиці дивіться далі.

Це – обласна дитяча лікарня на Озерянській, п’ять – неподалік метро «Холодна гора». На дверях – вивіска: заклад закритий на карантин. Причина цьому – кір, пояснюють у мед закладі. Захворів шестирічних хлопчик, якого за симптомами спочатку лікували від ГРВІ.

Олена Пушкар, заступник головного лікаря  КЗОЗ «Обласна дитяча інфекційна лікарня»

Респираторное заболевание, температура, без ярких клинических проявлений. А когда уже появилась сыпь, в соотношении с клинической картиной, диагноз корь сначала был подтвержден клинически, потом вирусологическими методами исследования.

Дитину перевели до інфекційної лікарні, кажуть у медзакладі. Згодом виявилось – усього на кір захворіли одинадцять людей.  Вісім дітей та троє дорослих, серед них – співробітники лікарні. Лікарню закрили на карантин. Нині тут лише один пацієнт, якого складно транспортувати. Решту відправили до інших лікарень Харкова.  А усіх, хто відвідував цей медзаклад, попередили про можливість інфікування.

Олена Пушкар, заступник головного лікаря  КЗОЗ «Обласна дитяча інфекційна лікарня»

По всем, и поступившим ранее этого срока,  – передавались вызовы по месту жительства, в лечебные учереждения. Когда уже с момента разъединения убедились – это указывалось в выписке, которая отдается на руки родителям, которое предоставляется в учреждение, и там указывалось, что ребенок был контактен.

Нині у лікарні проводять карантинні заходи. Тим часом відвідувачі продовжують приходити до медзакладу. Ось ця жінка хотіла записати дитину на обстеження. Та їй пояснили – поки тут не приймають.

Там какие-то обстоятельства, позже запишемся.

Тим часом в обладміністрації запевняють – ситуація під контролем. Усі інфіковані отримують належне лікування.  А  причину спалахів кору пояснюють  відсутністю щеплення у населення.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

За предыдущий период времени – это 5-7 лет – был нарушен календарь прививок. На сегодняшний день проблем с прививками нет, они есть в наличии.  Для детей прививки бесплатные, в области сегодня темпы хорошие прививок. На сегодня можем констатировать порядка 40 тысяч привитых детей. И еще порядка 40 тысяч вакцин у нас есть. Взрослые, которые заболели, получают лечение, вакцина для них платная, но все вакцины есть в сети аптек.

За словами Михайла Черняка, приймати пацієнтів в обласній дитячій лікарні на Озерянській почнуть після травневих свят, коли там проведуть усі необхідні карантинні заходи.

Кристина Загребельна, Віктор Сєріков


Speak Your Mind

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>