Кілька пожеж сталося минулими вихідними у Харкові та області

18 Лютого 2020

Кілька пожеж сталося минулими вихідними у Харкові та області. Є загиблі та постраждалі, кілька десятків людей довелося евакуювати.

Цей остов будівлі – те, що залишилося від нежитлової двоповерхівки на вулиці Заводській у Пісочині. Про те, що у суботу тут сталася велика пожежа і досі нагадує відчутний запах диму та рештки речей на вулиці. Тетяна працює у газетному кіоску неподалік будівлі, каже – колеги розповіли, що пожежа була значною.

Тетяна, місцева жителька

Я как  раз на смене не была. Только приняла смену.- А сменщиики ваши что-то рассказывали? – Ну рассказывали то, что просто горело, пламя было очень большое, парень там молодой сгорел, говорят. Сильно горело, пожарок очень много, было тушили.

Дзвінок з інформацією про те, що горить двоповерхова споруда, дснсникам надійшов у суботу о пів на четверту ранку. Пожежу гасили 6 відділень рятувальників:

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області

Площа пожежі по приїзду першого підрозділу сталася біля 300 квадратних метрів. Вогнем були охоплені як перший, так  і другий поверх.  Конструктивні елементи цього будинку, вони дерев’яні – як перекриття, так і перегородки внутрішні.

Під час пожежі загинув чоловік 1988 року народження, тіло якого виявили на першому поверсі.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області

У цьому приміщенні, там є такі попередні данні, що зберігалися мотоцикли, а також інші його побутові речі, а на іншому, як на 2 так і інших приміщеннях, там знаходилося сміття. Крім того, що нежитловий будинок, в основі своїй приміщення не експлуатувалося. Зараз встановлюють правоохоронні органи, чому він там знаходився. Є інформація, що він там ще з вечора 14-го знаходився з друзями. А потім остався один.

Попередні причини пожежі –  коротке замикання електропроводки та необережне поводження з вогнем. Пожежу у будівлі локалізували о 6 ранку. Ліквідували близько 11.30 ранку.

Ще одна пожежа сталася у неділю о 21.38  на вулиці Ньютона, 8. Там зайнялася квартира у девятиповерхівці на 7 поверсі. Зокрема, зайнялися домашні речі на площі близько 18 квадратних метрів.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області

Під час локалізації проводили евакуацію людей з верхніх поверхів – з 8 з 9 всього було евакуйовано 32 людини. Вже в 23 годин 6 хвилин ліквідували. Було дуже сильне задимлення і  на 8, і 9 поверхах – не тільки сходові клітини а й у квартирах, чому і було прийнято рішення про надання допомоги з їх евакуацію.

Пожежу ліквідували о 23.06. Наразі фахівці розглядають дві ймовірні причини пожежі –  необережне поводження з вогнем та коротке замикання електропроводки.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.