Кадети учбового авіаційного центру складали присягу

28 листопадаа 2019

У Харківському збірному обласному пункті сьогодні звучали дитячі голоси – кадети учбового авіаційного центру складали  присягу. Про те, як діти потрапили до кадетського корпусу, чи подобається їм військова підготовка, чому їх вчать дивіться  у наступному сюжеті.

Денису Цимбал всього лише 11 років. До кадетського корпусу учбового авіаційного  центру Громадської організації Цивільний повітряний патруль він потрапив кілька місяців тому за власним бажанням.  Впевненості Дениса можна тільки позаздрити – вже зараз він чітко знає, для чого прийшов вчитися на льотчика і ким бажає працювати у майбутньому.

Денис Цимбал, кадет

Ну, это прикольно, у тебя появляется намного больше друзей, которые не будут смеяться над тобой, которые тебя поддержат, если там в школе обижают. Они всегда помогут, придут.  Мы сначала учим все про самолеты, учимся ходить правильно, потом мы уже летали все. Изучаем самолеты, нам все рассказывают и объясняют. Также мы учим английский, математику.


Займається Денис у вільний від школи час по понеділках, четвергах та суботах. Його мама Тетяна розповіла, що хлопчик сам вирішив вчитись на льотчика, а родина його підтримала.

 Тетяна Тарасенко, мати кадета


Нравится – пусть ходит, а ему очень нравится. И занятия тоже. Начинает английский учить, математику подтягивает. Подтягивается в учебе, стал добрее Молодец, мне очень нравится, что он сюда ходит. Пусть и дальше занимается. Здесь какой-то семейный клуб получается. Все друг за друга, здесь очень тепло и хорошо.


Під час присяги у строю ми побачили дівчину. Арині 15 років, а вона вже сержант. У кадетському корпусі навчається вже 5 років.

Арина Ющенко, сержант кадетського корпусу учбового авіаційного  центру Громадської організації Цивільний повітряний патруль


К нам пришли в школу и сказали – смотрите, мы вас научим летать, мы даем много новой интересной информации, я заинтересовалась, потому что никогда в жизни не летала. И в итоге, спустя 5 лет моего обучения здесь я поняла, что воздух – это моя мечта. В будущем я хочу полностью посвятить себя авиации и самолетам.  Я чувствую, что я на ровне и те, кто не справляются, я с удовольствием помогаю.


На навчання в кадетський центр набирають дітей у віці від 12-13 років, хлопців і дівчат. Навчальна програма розрахована на 5 курсів. Вивчають конструкцію літака, аеродинаміку, історію авіації, аварійно-рятувальну підготовку, фізичну підготовку, першу медичну допомогу, іноземні мови. Вже з першого курсу кадети перебувають в кабіні літака, спостерігають за роботою екіпажу. Але діє суворий відбір – в кого кращий рейтинг в навчанні. Добре вчишся – літаєш, погано вчишся -підтягуйся. Також, якщо оцінка в школі з якогось предмета нижче 7 балів, то, поки не виправив, – до польотів кадет не допускається.

 Юрій Покусай, голова Цивільного повітряного патруля

Головне завдання, як ми говоримо, я не знаю, чи стануть вони всі льотчиками, але виховати їх достойними громадянами України – це головне завдання. Взагалі, наш центр створено із метою професійної орієнтації і національно-патріотичне виховання молоді. Те, що ви сьогодні побачили, в  нас підписаний Меморандум о співпраці із обласним військоматом.


Створена організація була у 2014 році. Головна мета була об’єднати власників приватних літаків та приносити користь державі. Крім того, професійні пілоти об’єднання виконують аеромедичну евакуацію у разі необхідності. За час існування на території Харківської області пілоти врятували 41 людське життя. Такі досягнення надихають і юних курсантів. Денис, наприклад, цілком впевнений у своєму виборі.

Денис Цимбал, кадет


Мне все равно, кто и как реагирует, главное я, мне нравится.


У своїй присязі юні кадети обіцяють поважати і слухатися батьків, добре вчитися та допомагати молодшим побратимам.

Клянусь здобувати знання та допомагати у цьому моїм товаришам. Клянусь поважати батьків, вчителів, та старших та піклуватися про молодших.

Ольга Сітковська, Макс Артамонов