Кабінет Міністрів скасував рішення попереднього уряду про регулювання граничних цін на тарифи за опалення і гарячу воду

19 листопадаа 2019

Схоже, на українців чекає чергове підвищення тарифів на  комунальні послуги. Цього разу можуть зрости ціни  на тепло та гарячу воду. Відтепер постачальники тепла не обмежені жодними соціальними зобов’язаннями – ані перед споживачем, ані перед державою. Кабінет Міністрів  на засіданні 15 листопада скасував  постанову попереднього  Уряду про  граничний тариф на послугу з постачання теплової енергії для населення на рівні 1,4 тисяч гривень за 1 гігакалорію. За оцінкою Уряду, середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня становив 1,8 тисяч гривень за гігакалорію, а обмеження тарифу призводило до додаткових витрат місцевих бюджетів. За пояснення попереднього голови Уряду, що ініціював обмеження, норма була запроваджена,  аби спонукати місцеву владу вкладати кошти місцевих бюджетів у модернізацію ЖКГ. Нині ж весь тягар ляже на плечі пересічних споживачів послуг.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

Тут є інтереси певних монополій. Давайте відверто казати. Які сьогодні контролюють ринок, але його і ринком не назвеш. Є природна монополія і вона, по суті, диктує ціноутворення, коли ми знімаємо обмеження вмикаються принципи ринку, голого ринку.

До рівня ринкової у листопаді доведено й ціну на газ для промислових підприємств та населення. Тарифи на блакитне паливо лише за місяць зросли майже на 20%, і  це зовсім не відповідає  електоральним очікуванням українців, –  говорить Ігор Поліщук.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

Доводиться констатувати, що всі обіцянки, які лунали від команди Зе, на яких команда Зе і прийшла до влади, залишаються обіцянками. Насправді маємо справу з такими непродуманими заявами, непродуманими проектами або прожектами, доцільніше сказати. На жаль, сьогодні ми починаємо спостерігати, що отой імідж і ті завишенні очікування, вони не співпадають з реальністю.

За словами політолога, держава може і мала  б взяти на себе певні соціальні функції та знизити тарифний тиск на населення.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

У преамбулі Конституції записано:  «Україна є демократичною правовою соціальною державою». Це положення ніхто не скасував. Тому, можливо, держава на себе має взяти частину витрат. Держава для цього і існує, щоб людям балансувати, балансувати їхні витрати. А тим паче, що були такі величезні сподівання.  Тут є певні економічні фактори,  але люди ж очікували зовсім іншого. Вони не очікували, що тарифи будуть не зменшуватися, а підвищуватись.

Втім, за словами політолога, ідеологія лібертаріанства, яку наразі сповідує парламентська монобільшість,  посилення соціальних функцій держави не передбачає.

 Ольга Шевченко.