Інвестиційний портал Харківської області презентували у облдержадміністрації

6 Лютого 2019

Інвестиційний портал Харківської області презентували у облдержадміністрації. Інтернет-ресурс розробили спеціалісти Департаменту економіки ті міжнародних відносин. Питанням підвищення інвестиційної привабливості регіону постійно опікується очільниця області Юлія Світлична. І презентація порталу – один з кроків на цьому шляху.

Питанням підвищення інвестиційної привабливості Харківщині постійно опікується глава області Юлія Світлична. Харківщина – область, де інвесторам гарантують безпеку бізнесу і сприятливі умови для вкладання грошей. Завдяки цьому обсяг зовнішніх вливань у різні галузі Харківської області постійно зростає. Загальний обсяг прямих інвестицій, залучених у регіон станом на 1 жовтня минулого року, складає майже 640 мільйонів доларів. Понад 70% від суми фінансових вливань припадає на країни ЄС. Область є міжнародним майданчиком для бізнес-зустрічей, міжнародного співробітництва.  Так, 10-й  міжнародний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи», який відбувся минулоріч, зібрав рекордну кількість учасників – його відвідали делегації з 35 країн світу.   Також були підписані контракти на рекордну суму – майже 6 мільярдів гривень.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

За підсумками економічного форуму ми маємо домовленості, маємо підписаних контрактів на суму майже 6 мільярдів гривень, які нададуть можливість завантажити наші промислові підприємства, ми маємо аграрні досягнення.

Минулого тижня у облдержадміністрації представили принципово новий онлайн-продукт – інвестиційний портал Харківщини. Його мета – створення

єдиного простору для взаємодії інвесторів,  бізнесу, громадськості і  влади Харківської області, що сприятиме реалізації нових бізнес-проектів, залученню інвестицій, а відтак – соціально-економічному розвитку регіону.

Андрій Колос, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації 

Інвестиційний портал представляє собою онлайн-платформу, на якій можуть пересікатись потреби та можливості від влади, яка надає інформацію про існуючі проекти, існуючу землю, про потреби нашого регіону.

Портал містить детальну інформацію  про Харківську область, про її потенціал, географічне положення, інвестиційну привабливість, населення, транспорт та комунікації, підприємства та продукцію, що виробляється у регіоні, якість життя, туризм, тощо.   Завдяки цьому потенційні інвестори – і вітчизняні і закордонні можуть отримати вичерпну інформацію щодо особливостей Харківщини та її потенціалу.

Андрій Колос, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації 

Для інвестора портал дасть можливість вибрати економічно привабливі проекти. Здійснити вигідне інвестування, отримати дивіденди, примножити власний капітал. Бізнес зможе шляхом порталу залучити інвестиції, реалізувати розвиток власних підприємств, здійснити капіталізацію бізнесу ну і відповідно – збільшити прибуток.

Харківська область отримує від цього розвиток інфраструктури, створення нових робочих місць, а відтак – соціально-економічний розвиток. Окремі можливості ця онлайн-платформа надає для представників бізнесу.

Андрій Колос, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації 

Бізнес може на цій площадці розмістити інформацію про свої ініціативи в якості підготовлених вже бізнес-проектів, в якості комерційних пропозицій, в якості інформації про старт-апи, продукти, які бізнес планує реалізувати.

Презентований наприкінці минулого тижня інвестиційний портал вже викликав цікавість у громадськості, серед інвесторів, у бізнес-середовищі – розповіли в облдержадміністрації. Наразі, за словами Андрія Колоса,  йдуть перемовини з потенційними інвесторами, які проявили цікавість до  інформації, представленої на інтернет-ресурсі. На сьогодні на інвестпорталі вже розміщені десятки різноманітних проектів у енергетичній, агропромисловій, харчовій, медичній галузях, які очікують на інвестиції. На сайті, розповіли у облдержадміністрації,  можуть бути представлені як інвестиційні проекти, так і цікаві бізнес-пропозиції.

Андрій Колос, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації 

Після презентації порталу ми звернулися до районів Харківської області, до Департаментів, установ, до об’єднаних територіальних громад з тим, щоб була надана інформація, надані проекти по розвитку громад, для того, щоб максимально наповнити портал. Адже окрім проектів, ми плануємо тут розміщувати інформацію про ділянки під вирощування, сільськогосподарську продукцію, ділянки під забудову, які також можуть бути цікаві для потенційних інвесторів.

З метою стимулювання розвитку бізнесу на Харківщині реалізується низка програм. Зокрема,  для представників малого і середнього бізнесу ведеться на базу Фонду підприємництва навчання, захист проектів, а потім – безвідсоткове кредитування проектів. Крім того, завдяки залученню коштів німецьких партнерів відбувається пільгове кредитування підприємницьких проектів. Реалізується у регіоні і низка інших заходів, спрямованих на розвиток бізнесу. І послідовна робота з підтримки підприємництва дає свої плоди. Завдяки цьому за 2018-й рік кількість юридичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності збільшилась у регіоні майже на 4 тисячі.  І за кількістю малих та середніх підприємств Харківщина серед лідерів у розрізі областей України.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.