Інститут протезування у Харкові допомагає 2 тисячам людей з інвалідністю на рік

12 Липня 2019
Щороку на базі науково-дослідного інституту протезування у Харкові отримують допомогу більше 2 тисяч людейЩ з інвалідністю. Багато з них – учасники АТО та ООС. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман приїхав до установи, аби поглянути на роботу закладу. Це вже не перший візит Прем’єр-міністра до інституту. 
 
Втративши в 15 році на війні обидві ноги та обидві руки, Вадим першу реабілітацію проходив в Америці. Повернувшись на Батьківщину, говорить реабілітація в Україні почала швидко розвиватись. І вже сьогодні чоловік має найсучасніші протези рук, зібрані саме в Україні.
Вадим Свириденко, ветеран АТО
Вони працюють, відкриваються, закриваються. Можна взяти чашку, ложку. І чашку, і ложку можна взяти і харчуватись самому, повністю себе обслуговувати. Ну, це електронні руки, є ще механічні, є різного виду.
Отримавши протези, людина має прикласти немало часу та зусиль, аби навчитись ними користуватися. Це справа не одного місяця та великої кількості медичного персоналу.
Вадим Свириденко, ветеран АТО
Взагалі коли отримуєте поранення і ви зрозумієте, що ви важко поранений, далі життя невідомо. То, якщо ви кожен день можете зробити якісь кроки, щось взяти, сам себе одягти, поїсти. Ти відчуваєш, що життя продовжується, що можна його тільки удосконалювати насправді.
Науково-дослідницький центр протезування у Харкові називають кращим центром в Україні, який володіє всіма сучасними технологіями, що дозволяють забезпечувати людей якісними протезами. Значна кількість людей, які потребують допомоги сьогодні є учасники АТО та ООС. Минулого року держава виділила 60 мільйонів гривень, для закупки обладнання. Цього року 70 мільйонів. Поглянути на центр протезування прибув Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він повідомив, що система забезпечення протезування для людей сьогодні повністю змінена.
Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України 
Раніше – це було так. Було замовлення на підприємство, вони щось собі робили, а люди в принципі отримували не завжди якісні вироби. Зараз система така, що за кожною такою людиною, у якої є проблеми ідуть кошти конкретно. Є каталоги найкращих виробів. Людина обирає за своїми параметрами, потім за це держава сплачує. На ці цілі ми виділили 1 мільярд майже 200 мільйонів гривень.
На отаких-от спортивних протезах людина безперешкодно може бігати і, як говорять лікарі, навіть розвивати більшу швидкість ніж звичайні спортсмени.
Бехзат Хасан-Заде, фізичний терапевт 
Это из карбона материал и там получается амортизация дает толчок и даже видели, наверное, спортсмены, даже спринтеры такие протезы не могли победить. 
В лабораторії біомеханіки перевіряють якість побудови протезів. Людина виконує прості вправи, а на комп’ютері вимальовується графік.
Михайло Зайцев, головний лікар УкрНДІ протезування
Якщо схема побудована правильно і він добре опанував ходьбу, то він може йти на виписку.
Лікар демонструє протокол обстеження Артема. Протез зроблено правильно.
Артем Резниченко, ветеран АТО
Удобный протез и в принципе, виду активный образ жизни, то есть никак не стесняет.
Якщо раніше була потреба закуповувати такі засоби за кордоном, то сьогодні інститут спільно з колегами виробляють протези найкращого ґатунку самостійно. І за словами Прем’єр-міністра України, різниці між вітчизняними та виробами з Європи немає.
Олена Павличекно, Євген Сєріков