«Ігри героїв» відбулись у Харкові

20 Травня 2019

«Ігри героїв» – це не лише змагання за першість. Це можливість сказати всім тим, хто повернулися з Донбасу пораненими, не втрачати сили духу. На власному досвіді це доводять всім ветерани АТО. На візках та з протезами вони демонструють свої фізичні можливості.

Сергій Прядка отримав поранення під час бойових дій у 2017 року. Коли вивозив поранених, противотанкова ракета влучила в машину, де був Сергій. В «Іграх героїв» бере участь вдруге, говорить, головне не перемога. Його надихають побратими і атмосфера, що панує на змаганнях.

Сергій Прядка, учасник змагань

Тут надихають хлопці. Хто хорошо. Хлопці там таке витворяють. Приємно. Багато хлопців в собі замикаються і дома сидить, щоб людина чимось займалася. Я займаюсь, сюди приїжджаю кросфіт, а я знайшов себе в конному спорті, я конним спортом займаюсь.

Програму вправ на силу та витривалість Сергій з іншими учасниками долає на швидкість. Всього в іграх беруть участь 14 чоловіків. Змагаються у трьох категоріях: спортсмени на візках, аматори та професіонали.

Дмитро Котов вперше бере участь в іграх. Він у кінці 16-го року підірвався на міні та втратив обидві ноги. Саме після поранення став активно займатись спортом.

Дмитро Котов, учасник змагань

Для мене спорт, як ліки. Тому що, якщо я не буду займатися спортом, я довго не проживу. Поетому мне приходится постійно посещать спортзал, щоб більш-менш себе чувствовать нормально.  Це як інсулін для мене.

Більшість з учасників змагань – звичайні хлопці, які раніше ніколи не займались спортом, розповідає співорганізатор ігор.

Андрій Шейнін, співорганізатор змагань

«Игры героев» придуманы, во-первых, для того, чтобы помочь тем ребятам, которые начали ходить, которые получили протезы ног, и заодно мотивировать тех ребят, которые только-только появились в госпиталях. Мы рассказываем им, что на этом жизнь не заканчивается. У вас нет руки? Посмотрите на наших ребят, у которых нет двух рук или двух ног. Или двух ног и одной руки. Они занимаются спортом, они стали жить, у них есть семьи, у вас все впереди, все будет хорошо.

На змагання з’їхались учасники з 10 міст України. У Харкові «Ігри героїв» проходять втретє. Свою підтримку всім учасникам передала і очільниця регіону Юлія Світлична. Слова привітань виголосив заступник губернатора Анатолій Бабічев.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Бажаю всім перемог. Комусь – перемогти у змаганнях, комусь – перемогти над собою і взагалі зробити Україну непереможною. Коли ми разом – ми не переможні. Натхнення, здоров’я, і, звичайно, кращого майбутнього нашій країні. Слава Україні!

«Ігри героїв» неодноразово змінювали життя пораненим атовцям на краще, розповідають організатори. Для ветеранів – це не тільки можливість тримати себе у формі фізично та морально. А й показати всім тим, хто опинився в подібній ситуації, що життя не закінчується.

Дмитро Котов, учасник змагань

Ну что я могу им посоветовать. Заниматься собой, верить людям.

Сергій Прядка, учасник змагань

Щоб шукали себе. Улюбленою справою треба займатись. Я зрозумів одне, що ніхто тобі не поможе, ні психологи, поки ти сам не зрозумієш, що тобі потрібно.

Після ігор у Харкові учасники попрямують на змагання до Львова, а потім – на фінал до Києва.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.