Хибне замінування у Харкові

14 Травня 2019

Чергове замінування у Харкові. Сьогодні поліція отримала повідомлення про закладення вибухівки у радіотехнічному коледжі. Через це з будівлі довелося евакуювати 900 людей. Інформація виявилась хибною – обстеживши будівлю та прилеглу територію, жодних вибухових речовин правоохоронці не виявили.

Вулиця Сумська. Радіотехнічний коледж. Сьогодні близько о 10.30 ранку поліція отримала повідомлення, що у будівлі закладена вибухівка. На місце прибула слідчо-оперативна група, вибухотехніки, кінологи. Людей з будівлі  евакуювали.

Костянтин Стрюк, директор Харківського радіотехнічного коледжу

Десь близько одинадцятої години до нас, на наше подвір’я заїхала машина взривотехніків з повідомленням, шо радіотехнічний коледж був замінований. Ми прийняли заходи згідно евакуації наших студентів та співробітників. Робітники харківського відділу поліції та взривотехніки за допомогою наших співробітників було обстеження будівлі.

Співробітники закладу розповідають – паніки під час евакуації не було:

Тетяна, співробітник Харківського радіотехнічного коледжу    

Немножко сбили ритм. – А что было? – Конечно, всех удалили из помещения прервали работу, как бы работы много, но пришлось прерваться.

Правоохоронцям довелося обстежити понад 7 тисяч квадратних метрів будівлі коледжу  та гектар подвір’я. У підсумку вибухівку фахівці не виявили. Після цього – розповіли у коледжі – роботу закладу поновили.

Наразі правоохоронці вирішують питання щодо кваліфікації події згідно Кримінально-процесуального кодексу.

Останнім часом правоохоронці ледь не щодня отримують повідомлення про замінування різних будівель, і це відбувається не лише у Харківській області, а й в інших регіонах України. Через те, що останнім часом ці повідомлення частіше надходять електронними шляхами, розкривати їх складніше – говорять у поліції. Правоохоронці вирішили залучити новий підрозділ до розкриття повідомлень про замінування.

Валерій Сокуренко, начальник ГУ Нацполіції в Харківській області

Ми підключимо підрозділ кіберполіції для того, щоби виявляти той контент, хто займається такими речами, хто ці повідомлення дає, тому протидіяти будемо обов’язково і реагувати миттєво. Реагувати необхідно на будь-яке повідомлення, ми не можемо сказати, що ці замінування фейкові, тільки фахівець може сказати – насправді замінували чи це фейк, чи ця інформація прийшла, наприклад, з окупованої території чи з території РФ, тому в кожному випадку будемо реагувати по-справжньому.

Телефонним терористам «світить» кримінальна відповідальність. Це від 2 до 6 років позбавлення волі, а за повторне повідомлення – від 4 до 8 років у в’язниці.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.