Хто та скільки має сплачувати майнового та немайнового податку

9 Липня 2019
Якщо до першого липня громадяни не отримали податкове повідомлення -рішення, щодо сплати майнового та немайнового податку, варто негайно звернутися до контролюючого органу, наголошують податківці. 
 
Податок на майно громадяни мають сплатити протягом 60 днів після отримання повідомленнярішення, наголошують податківці. Податок на майно складається з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, а також податку на землю.
Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, відносно новий податок, який почали сплачувати з 2013 року, тоді тільки за житлові приміщення. Починаючи з 2015 сплачують і за об’єкти нежитлової нерухомості. Податок сплачує власник нерухомості.
Ірина Васильєва, заступник начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Харківській області
Податковий кодекс встановлює пільгову площу, тобто площа, яка не включається до бази оподаткування. Я нагадаю, які ці площі. Для квартир площа ця становить 60 квадратних метрів. Для житлових будинків – 120 квадратних метрів. А якщо у громадянина перебуває у власності декілька типів нерухомості – і квартира, і житлові будинки, то загальна площа, яка не підлягає оподаткуванню становить 180 квадратних метрів.
Якщо площа квартири перевищує 300 квадратних метрів та 500 квадратних метрів житловий будинок, то додатково необхідно заплатити 25 тисяч гривень за кожний об’єкт. Якщо за кілька років людина змінила місце проживання або місце реєстрації, вона має звернутись до податкової інспекції та надати нові дані. Необхідно це зробити в 30 денний строк.
Податок на рухоме майно відноситься до податку на розкіш. Сплачують його власники легкових авто не старше 5 років і вартість яких перевищує півтора мільйони гривень.
Яна Чуб, начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Харківській області
Відкрити сайт Міністерства економрозвитку і торгівлі, розділ так і називається розрахунок вартості авто. Заходите до цього розділу, вводите дані: це марка, рік випуску і вам на сайті показує її вартість ринкову обраховану і ви самі дивитесь підпадаєте чи не підпадаєте ви під дію цієї норми.
Наталія Супрун, фахівець управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Харківській області 
Щодо земельних ділянок бази оподаткування. З першого січня 19 року ставки нормативно-грошова оцінка яких проведена у розмірі 1% від нормативно-грошовий, а по яких не проведена – у розмірі 3% від нормативно-грошової оцінки, яка розраховується у відповідності до середньобазової оцінки від затвердженої технічної документації по місту Харків на сьогодні з урахуванням коефіцієнту індексації – це становить 522 гривні 43 копійки.
Пільги на земельну ділянку отримують пенсіонери, громадяни що виховують більше 3 дітей до 18 років, інваліди, учасники війни. Пільги розповсюджуються на норми, які передбачені земельним кодексом на безоплатне користування: ділянки для ведення особистого селянського господарства до 2 га, присадибна ділянка до 25 соток в сільській місцевості, селищного типу до 15 соток і до 10 соток по містам.
Олена Павличенко, Дмитро Поздняков