Харківський спортсмен став чемпіоном Європи

18 Лютого 2020

Харків’янин Семен Новіков став чемпіоном Європи з греко-римської боротьби. У фіналі йому вдалося перемогти угорця Віктора  Лорінца. Днями спортсмен повернувся до Харкова.

На пероні чимало людей, які приїхали привітати спортсмена з перемогою на чемпіонаті Європи. Це перший харків’янин, який здобув такий титул за всю історію України. Під оплески з  потягу виходить Семен Новіков та його тренер Дімітрій  Тімченко.

Спортсмен ділиться враження від участі у чемпіонаті.

Семен Новіков, борець з греко-римського стилю, чемпіон Європи

Первый раз поехал по-взрослому и сразу выиграл, ну на такие важные соревнования, и как раз накануне Олимпийских Игр, думаю, никто не ожидал.

Тренер Семена коментує цю перемогу з гумором.

Дімітрій Тімченко, тренер Семена Новікова

Это случайность, очередная случайность, у нас в коллективе говорят, что у нас случайно все-все выигрывают.  Ну кто-то говорит, а мы подтверждаем, что мы случайно третий раз выиграли.  Пусть эта случайность нас преследует всю жизнь.

Першим тренером хлопця з боротьби греко-римського стилю був Павло Лук’янчук, до нього хлопець прийшов ще п’ятикласником. Саме він зміг розгледіти у Семені здібності.

Павло Лук’янчук,  перший тренер Семена Новікова

Я дуже радий, що це перший харків’янин, і я харків’янин, і пишаюсь цим городом, який він представляв на чемпіонаті Європи.  Наше головне завдання, тренера, – це від вулиці відвести, а довести, що він – чоловік.

Розповідаючи про спортсмена, тренер підкреслює –  Семен Новіков завжди  прагнув результатів та докладав до цього чимало зусиль. Тож, перемога спортсмена є закономірністю та результатом тривалої роботи над собою.

Тим часом, президент Федерації греко-римської боротьби Харківської області каже, на досягнутому зупинятися не збираються.

Юрій Тимченко – президент Федерації греко-римської боротьби Харківської області 

Основная задача у нас – двух человек делегировать на Олимпийские игры, на прошлой Олимпиаде один был, в этом году – два.

Нагадаємо, цього року літні Олімпійські ігри відбудуться у Токіо.

Марія Зайцева, Євген Карпенко.