Харківський обласний центр служби крові впорався із кризою нестачі донорського матеріалу

5 Травня 2020

Станом на сьогодні Харківський обласний центр служби крові впорався із кризою нестачі донорського матеріалу. У цьому медпрацівникам допомагає армія. Тим не менш, в установі закликають громадян активніше здавати кров на медичні потреби. Докладніше – далі в сюжеті.

Курсанти академії Національної гвардії України сьогодні прийшли до Харківського обласного центру служби крові. Через карантин в установі значно зменшився обсяг забору донорського матеріалу – якщо до початку карантинного режиму  збирали близько 200 доз на день, то після – всього 50-60.
Тож медпрацівники почали бити на сполох і звертатись до військовослужбовців за допомогою, адже поточні потреби медзакладів нікуди не ділися.

Аліна Потапенко, завідувач відділу заготівлі крові

На сьогоднішній день ситуація з заготівлею крові трішки поліпшилися завдяки ЗМІ, волонтерам, військовим, кількість донорів збільшилася, але все-таки з відділень трансфузіології та з місць заготівлі у виїзних умовах кількість донорів зменшилась у зв’язку із карантином.

Наразі щодня до станції стаціонарного забору крові приходить 60-80 донорів. Сьогодні здавати кров прийшли 26 нацгвардійців. Кажуть, що вирішили поєднати 2 корисні справи – здати кров на аналізи перед плановими стрибками з парашутом та стати донорами.

Роман Лазар, курсовий офіцер

Запропонували такий варіант: ми будемо здійснювати стрибки із парашутом, тож треба здати кров на СНІД та гепатит, то було запропоновано здати і кров, і аналізи. Допомогти із кров’ю. Так, всі залюбки хочуть здати кров, ну і для себе корисно здати аналізи.

Перед забором крові донори здають кров на перевірку здоров’я людини та придатність на донорську діяльність. І вже після потрапляють до зали здачі донорського матеріалу. Дмитро Губерницький знайомий із процедурою ще з 2011 року, саме тоді він вперше став донором.

Дмитро Губерницький, курсант Національної академії Національної гвардії України

Була причина – моєму знайомому було зле і йому потрібна була плазма, попросили допомогти і я із радістю допоміг.

З того часу Дмитро здав кров щонайменше 10 разів.

Дмитро Губерницький, курсант Національної академії Національної гвардії України

Комусь ця кров буде потрібна, комусь врятує життя.

Лідерами за потребами донорської крові були і залишаються онкохворі, породіллі, постраждалі від травм та у ДТП. Тож центру Служби крові доводиться наразі постійно звертатись по допомогу до військовослужбовців та правоохоронних органів.

Аліна Потапенко, завідувач відділу заготівлі крові

Більшість відгукнулось та приходить до нас – це і студенти військових вишів, і працівники, військові, Нацгвардії, вони нам допомагають і є рушійною силою у безкоштовному донорстві.

У Харківському обласному центрі служби крові наголошують, що радо чекають на усіх бажаючих стати донорами. Аби до установи було легше дістатись, на час карантину організували трансфер: він вирушає кожного дня о 10:00 від 5-го під їзду Держпрому.

Ольга Сітковська, Макс Артамонов.