Харківський історичний музей потребує негайної реконструкції

28 Липня 2020

Дах що протікає та електроенергія, якої не вистачає – це реалії, з якими зіштовхнулись працівники Харківського історичного музею. Про свої проблеми вони розповіли заступнику голови обласної ради Володимиру Скоробагачу.

Харківський історичний музей був заснований рівно 100 років тому. Крім археологічних пам’яток та експонатів з історії заснування Харкова у музеї представлені рідкісні документи, фотографії, зразки вогнепальної та холодної зброї, а також бойові нагороди довоєнного і військового часів. А до ювілею музею відкрилась ще й унікальна експозиція, у якій представлена історія Харківщини з 20 тисячоліття до нашої ери до початку 20 століття, а саме – до 1917 року.

Богдан Івченко, співробітник Харківського історичного музею

Тут присутні артефакти, які розповідають про життя простого населення Харківщини і кілька цікавих реконструкцій житла, багато інтерактивних елементів. І відвідувачі, які приходять до нас, у музей, можуть буквально відчути історію Харківщини на дотик.

Відкрити цю експозицію виявилось не так просто, розповідає директор музею Володимиру Скоробагачу, який приїхав, щоб дізнатись про проблеми закладу.

Володимир Цигульов, директор Харківського історичного музею

Три миллиона нам пообещали на всю эту експозицию, но дали всего полтора. Другие полтора – из своих заработанных денег, но очень много не доделано.

Говорить – у планах відкрити схожу експозицію, що розповість про історію Харківщини від 20 століття до наших часів. Але коштів на реалізацію цієї ідеї нині немає. До того ж, щоб втілити  задум в життя, необхідно вирішити проблему з електропостачанням. Адже із необхідних 150 кіловат музей отримує лише 24.

Володимир Цигульов, директор Харківського історичного музею

Есть уже подстанцию сделали, кабеля завели, у нас щитовая, а они никак не подключат. Что там мешает, я не знаю.

Реконструкція історичного музею розпочалась у 2012 році і тривала 2 роки до 2014. За цей час вдалось зробити близько 30% робіт переважно зовнішніх. Далі роботи зупинились, а проблем за 6 років тільки додалось.

Володимир Цигульов, директор Харківського історичного музею

Сегодня у нас болит, то что нужно сегодня делать и в обязательном порядке – это кровля. Потому что, когда не большой дождь, в одном месте течет, ливень – в другом месте. И по сегодняшний день мы берем ведра и спасаем. Потому что на последнем этаже находится фондохранилище, это фонды и не дай Бог, чтоб их залило.

Володимир Скоробагач, заступник голови Харківської обласної ради

Обязательно в ближайшее время мы решим все проблемы. Однозначно я буду ходатайствовать перед облэнерго о выделении дополнительной мощности, так же запустим вентиляцию, кондиционирование. В любом случае нужно решать эту проблему, чтоб экспонаты находились в нормальных условиях.

Ще одне питання, яке пообіцяв вирішити Володимир Скоробагач – це завершення реконструкції вхідної групи. Адже і досі відвідувачі заходять до музею з «чорного ходу».

Володимир Скоробагач, заступник голови Харківської обласної ради

Я думаю, в скором будущем мы доведем все до логического конца и люди смогут увидеть уже в новом виде этот исторический музей.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков.