Харківській середній спеціалізованій музичній школі-інтернату – 75

30 листопадаа 2018

Харківська середня спеціалізована музична школа-інтернат відзначила сімдесятип’ятиріччя від дня заснування. Кількість випускників школи, які стали відомими музикантами, співаками та артистами неможливо порахувати, майже кожен другий ученик – приймав участь у всеукраїнських та світових конкурсах. Насолоджувалася музикою під час урочистостей  з нагоди дня народження музичної школи і наша знімальна группа.

Музичний храм – саме так називають спеціалізовану школу-інтернат і вихованці, і педагоги.

Музична школа була заснована у 43-му році.  Викладали тут легенди культурного Харкова і не лише.  Найвідоміший випускник школи – піаніст- віртуоз Володимир Крайнєв, який навчався тут у 50-х роках минулого століття, згодом, коли музикант здобув світову славу, він не забув про харківську школу і в дев’яності роки став засновником музичного конкурсу серед юних  піаністів. За життя Крайнєв щороку відвідував конкурс, який носить його ім’я.

Віталіні ще не має десяти років, але вона вже має мрію – стати відомою піаністкою та співачкою.

Віталіна Бессонова, учениця 

Я  пою и играю на фортепиано, у меня спецфано, я очень люблю свою школу.  Иногда бывает сложно – готовимся к конкурсам, к академическим концертам, экзаменам.

А в актовій залі школи сидять випускники, які сьогодні обіймають високі посади у закладах культури та мистецтв – Тетяна Вєркіна – довгі роки є ректором університету мистецтв імені Котляревського, директор ХНАТОБу Олег Орищенко, головний диригент Харківської філармонії Юрій Янко. Багато років тому, в классах школи, вони вперше знайомилися з музикою.

Юрій Янко, директор Харківської філармонії 

Я безумно люблю свою школу, горжусь тем, что я тут учился. Меня тут не просто учили музыке, из меня тут делали человека. И вот тут, где мы стоим, тут были конкурсы песен. Куда бы я ни пошёл, я могу по любому уголку пройти с закрытыми глазами. Тут всё пахнет музыкой и духовностью. Кроме всего прочего, я тут жил в интернате при школе и поэтому я тут я играл впервые, наживал на клавишу и влюблялся. Всё – впервые.

Янко порівнює школу з музичною шкатулкою, де скрізь звучить музика.  Заграє скоро вона і  у  Харківській філармонії, яку планують відкрити на початку наступного року. Нагадаємо, реконструкція філармонії відбувається за ініціативи та за підтримки голови області Юлії Світлтчної.

Юрій Янко, директор Харківської обласної філармонії 

Как сказал руководитель Администрации Президента Ігорь Львович Райнин –  «Война войной, а о культуре думать надо» и вот ту Юлия Александровна – я запомнил ваши слова – «Хоть я и на каблучках, но зубы повыбиваю любому». Это правда, если бы вы видели, как Юлия Александровна требует от строителей, чтобы наш храм музыки был построен, спасибо Вам большое.

Губернатор вже не вперше у Харківській музичній школі-інтернаті. Юлія Світлична неоднарозово наголошувала на важливості роботи педагогів закладу, конкурсів, які дають поштовх  юним музикантам.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

О том, что искусство и культура всегда востребованы – и тогда – в сложные годы – 75 лет назад и идеей  выдающихся людей – готовить профессионалов. Сегодня школа гордится именами, связанными с этой школой и, конечно же, достижений. Я вам обещаю: мы сделаем всё, чтобы долгожданный концерт прозвучал в долгожданной филармонии. Десять лет обещали, а мы взяли и сделали.

Губернатор вручила державну нагороду директору Валерію Алтухову, який довгі роки свого життя присвятив роботі в музичній школі.  Музикант, в свою чергу, відзначив управлінські здібності Юлії Світличної  та нагадав про музичну освіту керівника області. Подяки від обласної адміністрації також отримали педагоги школи.

Валерій Алтухов, директор Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату )

Особая благодарность Юлии  Александровне. Я очень дорожу нашими отношениями, и Вы наш родственник – вы окончили музыкальную школу по классу фортепиано. И это хорошо, что руководит областью человек, который понимает значение культуры, роль культуры, это основа всего, будет у нас образованный народ – культурный, тогда всё у нас будет.

Педагоги закладу впевнені, що діти, які отримають музичну освіту – особливі, мовляв, вони тонко відчувають цей світ. При цьому не обов’язково обирати музику – як професію, проте знайомити дітей з музикою потрібно якомога раніше – впевнені у школі. При цьому обласна влада сьогодні робить все можливе, щоб у жителів Харківщини була можливість культурно проводити час, а працівники сфери мали достойні умови для роботи.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Ми підтримуємо культуру та мистецтво для того, щоб вчителі навчали у гарних умовах и мали гідну заробітну платню, для цього ми підвищуємо працівникам театру на 30% заробітню платню, надаємо умови, щоб люди ходили в театри, робимо ремонти у Будинках культури у віддалених районах, щоб люди могли прийти та отримати естетичне задоволення від вистави, щоб в цілому підтримувати культуру, на яку завжди не вистачало часу жодним чиновникам, тому виправляємо ці історію, і будемо в подальшому закладати фінансування.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.