Харківські театрали вимагають вибачень від обласної влади

6 Квітня 2021

Харківські театрали знов нагадали губернаторці  Айні Тимчук про себе і про те, що вони все ж таки хочуть отримувати законну оплату праці  в оригінальний спосіб. Більше того, вони знов виходять на акцію протесту, бо так і не отримали відповіді на свої вимоги.

Скандал із затримкою виплат зарплатні працівникам  харківських театрів не вщухає. Нагадаємо, на останній сесії обласної ради на потреби театрів було виділено в чотири рази менше коштів від необхідного. Результат – заборгованість із заробітної платні та відсутність перспектив з її виплати протягом всього року. Додала масла у вогонь  і  губернаторка Айна Тимчук, яка підтримала урізання бюджету для театральних установ і запевнила журналістів, що середня заробітна платня у театрах  становить 16 з половиною тисяч гривень на місяць.

Насправді ж реальна оплата праці в харківських театрах вдвічі менша. І ту не виплачують вчасно та в повному обсязі. Працівники галузі культури обурені таким ставленням влади і, зокрема, губернаторки Айни Тимчук,  неодноразово виходили на пікети. Та всі вони нічим не закінчилися. Обласна влада, і, зокрема, губернаторка, їх просто проігнорувала. Тому новий перформанс від творчих людей – вони записали та виклали у соціальні мережі вимогу до Тимчук про скликання позачергової сесії для виділення коштів на оплату праці театралам.

Відповідно до рішення сесії обласної ради від 11.03.2021 № 86 коштів на оплату праці вистачить, можливо, лише до середини квітня 2021 року і, у зв’язку з цим працівники театрів вимагають від голови Харківської облдержадміністрації Айни Тимчук перше – терміново скликати сесію для виділення коштів на виплату оплати праці працівникам театрально- видовищних закладів на 2021 рік.

Друге, що вимагають театрали, – все ж таки вчасно та в повному обсязі виплачувати заробітню платню. Нагадаємо, що у лютому люди отримали лише по 10% від своєї оплати праці, у деяких ця сума була 600 гривень. Нагадали Тимчук і про виплату надбавок.

Забезпечити виплати надбавок в повному обсязі закладам культури і гарантії  збереження робочих місць і оплати комунальних послуг та постановки вистав.

Також театрали вимагають публічного вибачення від голови адміністрації  за відверту неправду про розмір заробітної платні.

А також публічного, як висадження туй, спростування «про 16,5 тищ, де мої 16,5 тищ?»

Театрали планують вийти на чергову акцію протесту під стіни обласної адміністрації, де будуть вимагати від обласної влади свою законну оплату праці.

Анна Почапська