Харківські податківці розповіли про зміни у законодавстві щодо адміністрування акцизного податку

10 Липня 2020

Харківські податківці розповіли про зміни у законодавстві щодо адміністрування акцизного податку. У рамках боротьби з тіньовим ринком спирту ДПС посилила контроль за виробництвом та обігом такої продукції.

Податківці нагадують про новації в опадаткуванні окремих видів торгівлі, запроваджені цього року. Зокрема, розповіли про особливості ліцензіювання точок зі зберігання та продажу пального.  Річна плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780 гривень і зараховується до місцевих бюджетів за місцем здійснення діяльності. У податковій зазначили, що ліцензія має бути видана на кожне місце зберігання пального. Згідно з законом до суб’єктів господарювання, які незаконно зберігають пальне, застосовуються штрафні санкції.

Олександр Полуектов, начальник відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів

За роздрібну торгівлю – 250 тисяч гривень. За оптову торгівлю – 500 тисяч гривень. Хочу відмітити, що такі суб’єкти повинні зареєструвати місця зберігання продукції і отримати відповідну ліцензію на місце зберігання.

Також податківці презентували мапу, де можна отримати інформацію про легальні пункти з продажу пального. На ній відмічені АЗС,  які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним у межах Харківської області.

Олександр Полуектов, начальник відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Будуть зазначені всі діючі АЗС, АГЗП з відповідним номером ліцензії, з відповідною назвою суб’єкту господарювання, з відповідним терміном ліценції та з адресою реалізації середньої підакцизної продукції. Це бензини різних видів, дизпалива, газ.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.