Харківські підприємства впроваджують енергоефективні технології

12 Березня 2019

Впровадження  енергоефективності  та енергонезалежності наразі одне з головних завдань в плані економічного розвитку України. Свій внесок роблять і харківські підприємства. Саме на впровадження новітніх енергозаощадливих та екологічних технологій спрямована діяльність заводу   «Котлотурбопром», що входить до корпорації  “Маст-Іпра”. Про проекти, які вже реалізовані в Харківській області, у рамках програми «Точка зору»,  розповів генеральний директор підприємства Олександр Грєховодов.

Завод – ровесник незалежності України. А ці роки були різними, іноді досить непростими для українців. Довелося пережити віялові відключення світла, позбавлятися  енергозалежності від сусідньої країни. А після початку війни на Донбасі змушені  шукати альтернативу ресурсам, які раніше поставлялися з тих територій, які нині тимчасово окуповані.  Зокрема,  знайти заміну вугіллю класу «антрацит». Аби пересічні громадяни безперебійно забезпечувалися  електроенергією та теплом, довелося докласти чимало зусиль, говорить Олександр Грєховодов. Завод «Котлотурбопром», якій він очолює, спеціалізується на модернізації котлотурбінного обладнання і трубопроводів ТЕС. У 2016-му році спеціалісти підприємства перевели Змієвську ТЕЦ на газове вугілля. Проект реалізовувався за активної участі і ініціативи голови області Юлії Світличної.

Олександр Грєховодов, генеральний директор ТОВ «Котлотурбопром»

Встал вопрос, каким образом 17 тысяч – поселок Комсомольський, сейчас – Слобожанский, отопить. Областная администрация вместе с нами и вместе с компанией «Центрэнерго» и Змиевской станцией мы искали это решение.

Областная администрация, лично Юлия Александровна Светличная, она очень глубоко вникла в эти все вопросы, которые касаются именно работы на этих гулях. Было принято такое совместное решение о том, что необходимо Змиевскую станцию переводить на газовую группу.

Взять на себя такую ответственность  – это должна быть сама компания «Центрэнерго» и Змиевская станция, мы, как компания, которая отвечала за реализацию данного проекта.  И обладминстрация,  которая в этой ситуации, имея несколько путей решения вопроса отопления, принять именно тот путь, который  будет наиболее эффективен.

«Котлотурбопром» на сьогодні – одне з успішних промислових підприємств області. Завантажено роботою на цілий рік.  Зараз виконує замовлення в Україні. Є замовлення і з інших країн світу. Підприємство має повний спектр сертифікації для роботи з іноземцями. Залученню  нових партнерів та інвесторів  максимально сприяє Харківська облдержадмніністрація на чолі із Юлією Світличною.

Олександр Грєховодов генеральний директор ТОВ «Котлотурбопром»

Сегодня компании, которые сюда приезжают, те инвесторы, которые приезжают, они хотят работать в Харькове, они хотят привлекать сюда инвестиции, они хотят работать вне, они понимают, что мы создаем конкурентный продукт. Это работа областной администрации в большом смысле этого слова. Если бы не было скоординированной работы областной администрации, энергетики и нас, проекта на газовые угли не было бы.

До складу «Котлотурбопром» входять філія Харківського центрального конструкторського бюро “Енергопрогрес” і “Харківський котельно-механічний завод”, які на сьогодні чи не єдині в країні можуть працювати над реконструкцією та енергозаміщенням великих ТЕЦ. Втім, модернізацією старих ТЕЦ на підприємстві не обмежуються і наразі активно працюють на проектування сміттєспалювальних заводів за прикладом прогресивних європейських країн, де такі заводи не тільки вирішують проблему утилізації сміття, а є й джерелом тепла.

Олександр Грєховодов, генеральний директор ТОВ «Котлотурбопром»

Мы с Юлией Александровной, она была на предприятии. Видела все эти выкладки. У нас есть предложение сейчас – построить мусоросжигательный завод, который будет обеспечивать теплом Рогань.  Но для этого необходимо провести совместные переговоры. Она мне предложила  поучаствовать в совместных переговорах с представителями ЕБРР как раз на тему мусоросжигания.

Розробки  «Котлотурбопрому» та впровадження цього підприємства дають змогу з впевненістю говорити про енергонезалежне майбуття країни.   Підприємство є успішним і за економічними показниками. 69 мільйонів гривень податків отримали місцеві бюджети від підприємства лише за 2018 рік.

Ольга Шевченко.