Харківські лікарні переповнені ковідними хворими

24 Вересня 2021

 

Харківщина – лідер в Україні за кількістю виявлених випадків коронавірусу за добу. Лікарі та волонтери б’ють на сполох – вільних місць у лікарнях вже не вистачає. В обласній клінічній лікарні пацієнтів вже розміщують просто у коридорах. Деталі – у наступному матеріалі.

Вже тиждень Харківщина – антилідер за кількістю захворілих та померлих від Ковіду. Минулої доби в регіоні зареєстрували понад 900 нових випадків коронавірусу. В профільних медзакладах хворим вже не вистачає місця. Так, в обласній клінічній лікарні ковідне відділення переповнене. Пацієнтів доводиться розміщувати у коридорах. Днями ці світлини до соціальних мереж виклала волонтерка Наталя Попова.

Наталя Попова волонтерка

 

Так выглядит выбор Врачей

Спасти Всех, кто хотя бы помещается в здание, а не прикрываться бумажками и нелепой статистикой.

А ещё, так выглядит заполненность ковидных отделений на уровне 52% и жёлтая зона.

Так выглядят массовые мероприятия и отсутствие социальной дистанции. И да, это далеко не пик. Ведь в магазинах, общественном транспорте, в офисах и школах масочный режим до сих пор “не актуален”.

 

Зараз в обласній клінічній лікарні працює 4 ковідні бригади. Та цього катастрофічно не вистачає, говорять лікарі. Швидкі приїздять до медзакладу кожні 10 хвилин. Зараз керівництво лікарні вирішує питання щодо збільшення персоналу. За дві доби до ковідного відділення цієї лікарні прийняли більш ніж 60 пацієнтів.

 

Микита Калашников, завідувач відділення з надання медичної допомоги хворим на COVID обласної клінічної лікарні

 

На сьогоднішній день у відділенні знаходиться 201 людина, хворих або з підозрою або підтвердженим на Ковідом. Так, хворі знаходяться на коридорах, були, зараз в процесі переводу на палати. Тому що був великий наплив. Дуже великий. Чому? Не питайте в мене, я цією інформацією не володію, моє діло – лікувати.

 

 

Обласна лікарня почала приймати хворих на коронавірус ще торік. У медзакладі підготували окремий корпус, проте в будівлі й досі не побудували ліфт аби доставляти пацієнтів на верхні поверхи. Хоча обласні владники ще тоді обіцяли вирішити це питання.

 

 

Володимир Ярош, головний лікар обласної клінічної лікарні

Нагрузки были пиковые и для того, чтобы правильно осуществлять, так сказать, «сортировку» пациентов, было принято такое решение относительно не тяжелых пациентов, которые не требовали кислородной поддержки, потокового кислорода размещать в коридоре, потому что верхние этажи у нас без лифта.

 

 

Лікарі говорять, що зараз в області зафіксовано чимало випадків штаму Delta. У хворих спостерігається дуже виражене явище інтоксикації. Серед пацієнтів – багато людей похилого віку, молоді та вагітних. Лікарі та волонтери зазначають, що з кожним днем кількість хворих буде зростати. Пов’язують це з провальною вакцинацією в регіоні та тим, що ані виконуючий обов’язки міського голови Ігор Терехов, ані виконуючий обов’язки губернатора Олександр Скакун не приділили підготовці до нової  хвилі коронавірусу належної уваги.

 

Світлана Сухомлин, Євгеній Карпенко