Харківські лікарні отримали нові УЗД апарати

25 Березня 2020

Харківські лікарні отримали нові УЗД апарати. Наскільки  сьогодні в умовах поширення коронавірусної інфекції необхідне  таке медичне обладнання.

У цих коробках знаходяться нові апарати ультразвукової діагностики. Всі вони закуплені не державним коштом, а за гроші приватних компаній.  Загальна вартість придбаного обладнання  – 6,5 мільйонів гривень.

Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови  

Це ультразвукова діагностика. Вона конче необхідна для людей, які, не дай Боже захворіли, але мають хронічні захворювання, мають якісь моменти, які потрібно діагностувати своєчасно і лікувати паралельно з тим, що лікувати людину від вірусного захворювання.

На зустрічі головним лікарям медичних закладів видали документи на нові УЗД апарати. Їх отримали 14 закладів, серед яких дитяча лікарня та лікарня швидкої і невідкладної допомоги. Керівництво міста запевняє, що поставки діагностичної та дихальної апаратури ще будуть. Окрім того, забезпечуватимуть медзаклади деззасобами, антибіотиками і всім необхідним, адже щодня лікарні мають нові списки потреб.

Так, нещодавно для харківських  лікарень були закуплені 5 нових апарати штучної вентиляції легенів. Один із них показали у міській клінічній лікарні №17. Апарат швейцарської  фірми є універсальним. Надійшов до закладу позавчора і вже використовується.

Валерій Бишенко, завідувач реанімаційного відділення Харківської міської клінічної лікарні № 17

Здесь можно для детей использовать и взрослым. Кроме того, что важно для гриппозних вирусных пневмоний, мы всегда начинаем искусственную вентиляцию легких с не инвазивного метода. То есть, с маской. Не травмируя. И только лишь в тяжелейших случаях мы переходим на инвазивную, то есть интрубацию трахеи и инвазивная искуственная вентиляция легких.

Серед лікарень, які отримали нові апарати ШВЛ, також 13 та 18 лікарня, лікарня швидкої та невідкладної допомоги та міський перинатальний центр.

Олена Павличенко, Віктор Сєріков.