«Харківські асамблеї» проходять у нашому місті.

12 Жовтня 2018

Харків’яни називають міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї» брендом міста та області. Цього року захід проводиться вже в 25-й раз. У великій залі університету імені Котляревського відбувся гала-концерт переможців третього міжнародного конкурсу музичного мистецтва.

У Харківському університеті мистецтв імені Котляревського проходить нагородження номінантів третього міжнародного конкурсу музичного мистецтва в рамках фестивалю «Харківські асамблеї». Зібрались виконавці з України та країн Європи. Свої привітання учасникам та гостям висловили і представники Харківської облдержадміністрації.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Я впевнений, що ми сьогодні ще раз підтверджуємо, що ми залишаємось однією зі столиць, або столицею музичного, театрального мистецтва. Насправді ці позиції не будемо здавати ніколи, тому що є, дійсно, молодь, яка надихає. Задля якої хочеться працювали і робити щось нове.

У центрі цьогорічного фестивалю – жінка, розповідає художній керівник «Харківських асамблей» Тетяна Вєркіна. А саме – німецька піаністка та композитор 19-го сторіччя Клара Шуман. Вона представлена на афіші фестивалю, як муза та натхненниця двох великих композиторів Йоганса Брамса та Роберта Шумана.

Тетяна Вєркіна, народна артистка України, художній керівник «Харківських асамблей»

Ми багато нового дізнаємося, бо ми вперше в Україні і не тільки в Україні, вперше почуємо твори, які були написані видатними жінками 19-го століття. І це не тільки Клара Шуман, це Фані Мендельсон, Поліна Віардо, Марія Шимановська.

Допомогу влади, в тому числі і Харківської облдержадміністрації, у підтримці музичного мистецтва, Тетяна Вєркіна вважає великою справою.

Тетяна Вєркіна, народна артистка України, художній керівник «Харківських асамблей»

Слава Богу, в облдержадміністрації це зрозуміли. Не просто зрозуміли, а вони підтримали нас фінансово. Ми маємо гроші, аби підтримати призерів. Ви зрозуміли. Тобто, вони виграли конкурс і вони отримали призи. Як у всіх цивілізованих європейських країнах. Тому це підтримка дуже велика.

Юстас Дваріанас – піаніст з Литви, один із представників журі на фестивалі «Харківські асамблей», лише за цей рік вже встиг облетіти весь світ, побувавши на музичних конкурсах у різних країнах світу.  У Харкові не вперше і говорить, що закохується в місто з кожним разом все більше.

Юстас Дваріонас, член журі (Литва)

Что радует, что здесь такое очень доброе чувство людей друг к другу. И вот «Харьковские ассамблеи» – это тоже, как выражение этих музыкальных встреч. Люди собираются вместе, люди вместе музицируют из разных стран, вот эта развивающая география помогает, как и этому конкурсу, так и известию о Харькове, как о культурном городе.

Аби відчути всю красоту музичних творів, треба слухати їх вживу, каже піаніст. Тож, лише будучи присутнім у залі, де виступають артисти, знаходячись в оточенні творчих людей, можна відчути особливу атмосферу, говорить Юстас Дваріонас.

Львів’янин Данило Саєнко – переможець в другій віковій групі категорії «фортепіано». Вперше за довгий час навчання за кордоном прийняти участь саме в українському музичному конкурсі стало основною метою музиканта.

Данило Саєнко,  лауреат конкурсу «Харківські асамблеї»

Якість цих конкурсів, вона нічим не гірша. Я, будучи тут, на цьому конкурсі, себе відчував абсолютно повноцінно і дуже достойно, майже, як в справжньому європейському середовищі. Тому я різниці суттєвої не відчув.

Конкурс прийняв музикантів, які народились не пізніше 78 року народження. Фестиваль «Харківські асамблеї» зібрав виконавців з Німеччини, Великобританії, Іспанії, Італії, та інших країн Європи та Америки. Продовжиться міжнародний музичний захід до 26 жовтня.

Олена Павличенко, Віктор Сєріков.

 

https://www.youtube.com/watch?v=OSn6fE3o69g