Харківська паралімпійка розкритикувала обласну та міську владу

19 Жовтня 2021

Харків’янка Марина Литовченко, яка стала чемпіонкою літніх Паралімпійських ігор, розкритикувала владу області та міста за принизливі подарунки і дискримінацію. Своїми емоціями спортсменка поділилася на своїй сторінці у «Фейсбук». Докладніше – далі в сюжеті.

Паралімпійська чемпіонка Марина Литовченко звернулася з критикою на адресу мерії Харкова і Харківської обласної адміністрації за відсутність належного ставлення до команди спортсменів-паралімпійців, принизливі подарунки, а також дискримінацію з боку чиновників. Вона зазначила, що після повернення з Токіо спортсмени зустрілися з в.о. голови Харківської області Олександром Скакуном, втім, далі красномовних промов, діло не пішло. Ані запитань про проблеми, із якими щодня зіштовухуються люди з інвалідністю, ані, тим паче, конкретної допомоги паралімційці не отримали. Однак, чиновники вирішили  вручити спортсменам подарунки:

Марина Литовченко

За найвищі досягнення нас нагородили найціннішими подарунками, а саме: вручили квіти і Power Bank. Power Bank – це ж джерело енергії, нам – паралімпійцям – вона дуже знадобиться «…

Також Литовченко розповіла про те, наскільки принизливо поставилися до спортсменів без зору. У міській раді їм подарували звичайну книгу без шрифту Брайля і квитки в зоопарк.

Марина Литовченко

І тут вони вручили ще цінніше подарунки, а саме – паралімпійцям, у яких відсутній зір, подарували звичайну книгу про Харків і квитки в зоопарк. Ні, про книги шрифтом Брайля ніхто не подумав.

Марина Литовченко стала автором першого “золота” України 30 серпня на Паралімпіаді, в Токіо. Українка перемогла в змаганнях з настільного тенісу. Дівчина обурливо висловилася стосовно того, як подякували їй у рідному місті можновладці.

Марина Литовченко

Знаєте, дискримінації тут взагалі «немає», адже висновок лише один напрошується: паралімпійцям взагалі не потрібна підтримка від міста і області, адже вони самі «забезпечені» громадяни нашого міста. А що з приводу здоров’я, хіба у них є проблеми зі здоров’ям? Звичайно, відповідь очевидна, зі здоров’ям все прекрасно, значить, їм не потрібна реабілітація після ігор, їм не потрібні на це фінансові кошти та інше … та й у відпочинку вони не потребують, адже взагалі «не паряться» на Паралімпійських Іграх. Просто хочеться ридати від такого «прекрасного» відносини і підтримки міста.

Для порівняння, нагадаємощо в 2016 році, коли регіоном керувала Юлія Світлична, направили майже 2 млн. грн. на преміювання спортсменів.  Зокрема, на виплату винагород тренерам і спортсменам-призерам Паралімпійських ігор, які пройшли в Ріо-де-Жанейро.

Ольга Сітковська