Харківська область за часів керування нею Олександром Скакуном опинилась серед регіонів-аутсайдерів

13 Січня 2022

Поглиблення кризи та власний піар замість вирішення важливих питань. За 4 місяці, коли Харківською областю керував Олександр Скакун, у регіоні погіршились соціально-економічні показники та накопичилось безліч невирішених питань. Наслідки такої ситуації область відчуває і досі. Детальніше – у наступному сюжеті.

Підбиваючи підсумки своєї роботи на посаді тимчасово виконуючого обов’язки голови Харківщини, Олександр Скакун акцентує увагу на тому, що йому вдалося суттєво стабілізувати ситуацію у державному управлінні на Харківщини та вирішити низку гострих проблем – зокрема, з виплатами зарплат на одному з підприємств області та підготовкою проектно-кошторисної документації на об’єкти «Великого будівництва» у 2022 році. До того ж чиновник говорить, що ним був закладений фундамент для наступного керівника області.

Втім, якщо проаналізувати це детально, то можна побачити, що ситуація за часів керування областю Олександром Скакуном була геть іншою.

Так, на Харківщині накопичились величезні борги із зарплатні. Вони збільшувались місяць від місяця та сягнули приблизно півмільярда гривень. За цим показником область опинилась серед лідерів у відповідному антирейтингу серед областей України:

Максим Гончаренко, політичний експерт

Ми зараз бачимо діяльність для діяльності, а не діяльність для людей, найкращим відгуком для цієї влади було, якби я сказав, що в нас все дуже сильно помінялося, почали чути людей, Харківщина в лідерах, але давайте будемо реалістами – Харківщина зараз пасе задніх за низкою показників.

Підбиваючи підсумки, Скакун говорить про те, що вдалося суттєво зсунути з місця ситуацію по ХАЗу. Втім, це підприємство, як було, так і залишається у глибокій кризі, адже на заводі нині найбільші зарплатні борги серед підприємств області – близько 300 мільйонів гривень. Доведені до відчаю працівники ХАЗу за часів керування областю Скакуном виходили на протестну акцію до облдержадміністрації, вимагаючи погашення боргів та вирішення проблем підприємства.

Олена Кочугова, колишня співробітниця ХАЗу

У меня одна запись всего. В 66-м году пришла и вот по сей день, по 10 августа. Это такое отношение к людям. В стенах помещения грязь, мох, сырость, завод не отапливается, здание – только дровами зимой. Что тут делать? Авиация… обидно за наш завод, что столько лет, обидно отдать всю жизнь предприятию.

Колись потужний промисловий регіон, який завжди був у лідерах серед областей України, Харківщина за часів, коли область очолював Олександр Скакун, опинилась у середині рейтингу за рівнем зарплат серед регіонів, пропустивши перед собою, приміром, такі невеликі області, як Хмельниччина і Рівненщина. При цьому, рівень зарплат у Харківській області є суттєво нижчим, ніж по країні. Так, в Україні середня зарплатня у грудні становила близько 14 тисяч 300 гривень. У той час, як на Харківщині не дотягувала до 12 тисяч 400 гривень. Говорячи про підготовку документації на об’єкти «Великого будівництва» у 2022 році, Олександр Скакун забув згадати про великий провал – а саме зрив будівництва нового онкоцентру. Адже до держбюджету, за часів його керування областю, наприкінці минулого року повернули 67 мільйонів гривень та зірвали зведення ледь не найважливішого об’єкту для області. На його відкриття онкохворі очікували не один рік:

Лілія Авер’янова, член робочої групи з будівництва Харківського онкоцентру

Це злочин проти мешканців Харківської області.  Ми не заслуговуємо на це. І знаючи про проблеми, адже статистика відкрита, будь-хто може відкрити реєстр і дізнатись, що рівень охоплення у нас спеціалізованою онкологічною допомогою – 58%. Що роблять решта 42%? Вони не лікуються і мовчки гинуть.

Та замість того, щоб займатися вирішенням нагальних питань обласна влада за часів керування областю Олександром Скакуном вирішила сфокусувати увагу на питанні, на її думку, більш важливому – власному піарі – виділивши на це за 2 місяці майже 4 мільйони гривень з бюджету області. При цьому тисячі жителів Харківщини, які потребували допомоги, залишились поза увагою обласної влади на чолі з тодішнім виконуючим обов’язки очільника області Олександром Скакуном. Адже обласна влада скоротила витрати на виплату матеріальної допомоги жителям області на 20 мільйонів гривень. Отже пріоритети очевидні – власний піар важливий за життя і здоров’я тисяч людей.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

Це абсолютно недоречно. Це свідчить про те, що влада просто не дбає про людей. Вона зайнята своїми питаннями. Вирішенням якихось своїх поточних. Ну мабуть, що їм спустили з гори, ну от, треба освоїти під Новий рік чотири мільйона. Що ви можете зробить? Давайте піар включемо. Просто така от знову ж таки, нефаховість і бездумність.

Світлана Сухомлин