Харківська область – у лідерах за кількістю та якістю новостворених ОТГ

6 Вересня 2019

Харківська область у лідерах  за кількістю та якістю новостворених об’єднаних теріторіальних громад. Усі без винятку ОТГ Харківщини  демонструють спроможність. Та є серед них і унікальні  –  такі  як Коломацька, утворена  шляхом об’єднання всіх селищних та сільських рад Коломацького району. У липні громаді виповнилося два роки.

Знайомство з Коломаком розпочинається з центральної вулиці. У першу чергу тут в очі кидається дорога.  Новий асфальт, свіжа розмітка. У селищах, та ще й в таких віддалених районах, як Коломацький, рідко побачиш відсутність ям на автошляхах, зазначає керівництво.

Від початку своєї роботи громада поставила собі в пріоритет ремонт доріг та тротуарів в усьому районі.

Володимир Гуртовий, голова Коломацької ОТГ

Ми купили щебень, там 600 тонн, а на кожен старостинський округ получается там 100 кубів. Ми старості говоримо, так, що ви хочете, яку дорогу хочете робити. Він каже, буде робити по вулиці Миру. Все. Хто живе на вулиці Миру? Згоден цей щебень забрати до себе? І вони самі організовуються і самі вивозять цей щебень.

Ями, розповідають, латають щодня. У них тепер є спеціальна машина, що дозволяє робити це оперативно та дешево.

Дмитро Буяло, начальник відділу житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування селищної ради

 Чим чудова ця машина? Ми ні з ким не укладаємо угоду. Щодня люди на заробітній платі працюють, де з’явилася ямка – ми її латаємо.

Придбали такий трактор менш ніж за мільйон за обласні кошти, що були виділені на розвиток інфраструктури.

Дмитро Буяло, начальник відділу житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування селищної ради 

Матеріал. Коли ми ремонтуємо капітальну якусь дорогу, ми зрізали асфальт, ми його складували і це і є сировина для виготовлення цього асфальту. Так, якість не та, але оперативність і низька собівартість – це просто дуже чудово.

Голова об’єднаної територіальної громади проводить нам екскурсію селищем. Йдемо парком.

Зробити хочемо його на зони. І зробити декілька зон. Зона для відпочинку дітей, інша зона для відпочинку пожилих людей.

Також у планах зробити зону для катання на роликах. Пишаються місцеві і ось цим літаком, встановленим у парку на честь воїнів-інтернаціоналістів.

Зон відпочинку в селищі Коломак вистачає. Одне з них – ось це мальовниче місце поблизу води. З дитячим майданчиком, висадженими квітами. Через дорогу навпроти – нове футбольне поле. Половина коштів на будівництво його виділили з обласного бюджету та за ініціативи голови області Юлії Світличної. Взагалі, розповідає голова ОТГ, останніми роками, за підтримки губернатора Харківщини, значно розвинулась спортивна та наукова сфери району.

Володимир Гуртовий, голова Коломацької ОТГ 

До нас стало значно більше уваги в області. Ми за ці півтора роки по школам зробили навіть більше ремонтів, чим за останні 10 років. Ми по школах, за кошти обласного бюджету в прошлому році по Коломацькому ліцею поміняли вікна всі. І в цьому році кришу зробили.

Цього року у Коломацькому навчально-виховному комплексі  ще й відкрили інклюзивно- ресурсний центр.

Валентина Бородавська, директор інклюзивно-ресурсного центру

Уже ми провели обстеження дітей, виявили їх по нашим школам. В Шелестові, Резуненко, Коломиці. Зараз у нас 11, ті, хто у нас отут живуть, отут навчаються в школах. І троє діток, яких ми провели обстеження, навчаються в спеціальних закладах.

Приміщення нового інклюзивного центру повністю задовольняє директора. Є тут і всі необхідні навчальні матеріали. Дещо пусто виглядає шкільна медіатека. Але вже скоро, вона стане досить затишною, з книжками на полицях, м’якими кріслами біля стелажів та оргтехнікою на столах. Учні найвіддаленіших районів області повинні мати однакові можливості та доступ до знань, як і діти у містах. І це є принциповою позицією голови області Юлії Світличної.

Олена Павличенко, Віктор Сєріков.