Харківська область готова до зими

6 листопадаа 2018

Харківщина повністю підготовлена до зимового періоду. Про це сьогодні під час брифінгу звітували керівники відповідальних служб. Рятувальники та дорожні служби забезпечені технікою та необхідним обладнанням. А облдержадміністрацією затверджений комплексний план заходів у разі погіршення погодних умов.

Комплексний план протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації протягом осінньо-зимового періоду вже розроблений у Харківській області. Про це розповів директор Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Павло Пономаренко. Так, за його інформацією всі диспетчерські та чергові служби вже готові до роботи. У будь-який час у області готові розгорнути і пункти обігріву у випадку погіршення погодних умов.

Павло Пономаренко, директор Департаменту цивільного захисту населення Харківської облдержадміністрації

У нас готово 431 стаціонарний пункт обігріву. Інформацію щодо їх розташування ви можете знайти на сайті облдержадміністрації. Вони всі вже готові для приймання людей.

У разі необхідності палатки для обігріву може виставити і служба з надзвичайних ситуацій. Крім того,  у них на озброєнні є пересувні кунги, які можуть слугувати пунктом обігріву у випадку ускладнення ситуацій на дорогах у зимовий період.

Олександр Волобуєв, начальник ГУ ДСНС в Харківській області

Цілодобово на чергуванні в харківському гарнізоні ДСНС в Харківській області перебуває близько 500 рятувальників, вони чергують на 140 одиницях пожежно-рятувальної та спеціальної  техніки. У резерві знаходиться ще близько 100 одиниць техніки та 500 рятувальників.

Ще 100 чоловік у разі виникнення надзвичайних ситуацій готовий надати університет цивільного захисту. Також інженерну техніку та спеціалістів виділяє навчальний центр аварійно-рятувальної служби. Крім того, у службі з надзвичайних ситуацій на чергуванні є 60 одиниць техніки підвищеної прохідності. ЇЇ використовують при сильних снігових заметах. Що стосується дорожників, то вже з цих вихідних вони переходять на цілодобове чергування.

Сергій Пляка, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області

Обов’язково будуть чергувати на кожній дільниці піскорозкидач, навантажувач і обов’язкова присутність відповідального працівника з числа інженерно-технічних працівників.

Крім того, нині в області встановлюють дорожні знаки «слизька дорога». До кінця листопада на дорогах регіону з’явиться майже 3 тисячі знаків. Підготували дорожники і матеріали для посипання доріг, а також необхідну для цього техніку.

Сергій Пляка, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області

На сьогоднішній день ми маємо в розпорядженні вже близько 12 тисяч тон солі. Маємо близько 47 тисяч тон фракційних матеріалів. Готова до роботи в зимовий період наша техніка в кількості 298 одиниць. Підготовлений окремо парк роторних установок. Ми їх маємо 8 одиниць на території Харківської області.

До того ж, на базі Харківської області створений мобільний загон. Він включає в себе 2 роторні установки, важкі трактори та важкі автогрейдери. Завдяки цьому Харківщина зможе надати свою допомогу сусіднім областям у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Нагадаємо, питання підготовки області до зими знаходиться на особистому контролі голови регіону Юлії Світличної.

Юлія Котелевська, Віктор Сєріков.