Харківська міськрада вчергове програла суд щодо перейменування проспекту Петра Григоренка у маршала Жукова

28 Вересня 2021

Харківська міськрада вчергове програла суд щодо перейменування проспекту Петра Григоренка у маршала Жукова. Відповідне рішення сьогодні ухвалив Другий апеляційний адміністративний суд Харкова. Засіданню передував пікет харків’ян.

Містяни, які не хочуть бачити на вуличних табличках імена радянських діячів, заборонених законом про декомунізацію, прийшли до будівлі суду.

Володимир Поколотний, учасник пікету

Всі комуністичні символи мають бути ліквідовані для того, щоби майбутні і сьогоднішні покоління в якості героїв мали українських героїв.

Максим Зубченко, учасник пікету

Я вважаю, в українському місті, а Харків є українським містом, немає місця жодному політичному чи військовому діячу радянських часів, тому що ми – незалежна країна, і повинні мати своїх героїв, письменників, науковців і інших людей, які мають бути на цій табличці.

У червні Харківський окружний адміністративний суд втретє визнав протиправним рішення міськради про перейменування проспекту Григоренка на маршала Жукова – і втретє міська рада намагається оскаржити рішення суду першої інстанції. На засіданні юристи міськради були передбачувані – намагались усіляко затягнути розгляд справи, висували клопотання про проведення військової експертизи щодо ролі Жукова у Другій світовій війні та подання запиту до іноземних держав щодо його трудової діяльності. Втім, усі клопотання суд відхилив, апеляцію Харківської міської ради не задовільнив та залишив рішення суду першої інстанції без змін.

Андрій Коломійцев, позивач

Влада нас намагається втягнути назад, в комунізм, на щастя, сьогодні їм не вдалося, незважаючи на максимальні спроби затягування. Незважаючи на порушення права, регламенту, не вийшло. Сподіваємось, ми переможемо, і міська рада буде займатися своїми справами – міського комунального господарства, а не питаннями політичними і поверненням до Радянського Союзу.

Втім, попереду ще один розгляд: міська рада подала позов до Харківської обладміністрації, яка своїм розпорядженням у 2016 році декомунізувала райони, станції метро і вулиці Харкова. Зокрема, й проспект Жукова.

Володимир Рисенко, представник позивачів

Чому то рішення важливе – тому що це прецедент для всієї України, тому що не можна не виконувати закон про декомунізацію з будь-яких підстав.

У червні окружний адмінсуд задовольнив позов міськради, обладміністрація подала апеляцію.  Втім, юристи сподіваються, що сьогоднішнє позитивне для громади рішення допоможе відстояти декомунізацію і у наступному засіданні.

Андрій Коломійцев, позивач

Сподіваємось, ми переможемо, і міська рада буде займатися своїми справами – міського комунального господарства, а не питаннями політичними і поверненням до Радянського Союзу.

Розгляд апеляції обладміністрації відбудеться 7 жовтня.

Оксана Кириченко, Дмитро Поздняков