Харківщину відвідала китайська делегація

15 Травня 2019

Протягом двох днів на Харківщині з офіціальним візитом перебувала китайська делегація. Її учасники відвідали низку підприємств. Результатом візиту стали домовленості про продовження співпраці між Харківщиною і китайським регіоном.

План спільних дій щодо залучення китайських інвестицій на Харківщину та просування товарів нашого регіону на ринку КНР  – про це домовилися голова області Юлія Світлична та  заступник голови Народного уряду провінції Хейлунцзян Не Юньлін.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Бачимо потенціал нашої подальшої роботи.  І можливість принести пользу нашим країнам. За три роки вже маємо результати і головне – змінення економіки та оборот збільшився на 25% і бачимо подальший потенціал. Харківський регіон динамічно розвивається, третій рік поспіль займаємо перше місце за економічно-соціальним розвитком. Друге місце – після Києва, але ж це столиця. Нужно поспішати, но немного медленно в цьому смислі.

Побратимські стосунки, які встановлені між Харківською областю та провінцією Хейлунцзян, вже давно мають реалізацію та приносять результати в соціально-економічній сфері регіонів – запевнила Юлія Світлична.  Якщо за  2014 – 2016 роки зовнішньоторговельний обіг Харківської області з КНР скоротився на 5%, то за останні 3 роки є зростання на чверть.  За підсумками минулого року він склав вже більш ніж $361 мільйонів та продовжує зростати. Плюс 56% за перші місяці  2019 року. Зараз Китай посідає 3-е місце серед зовнішньоторговельних партнерів Харківщини.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Мы очень настроены на продолжение нашей экономической работы. По экономической и торговой составляющей. Заинтересованы к привлечению инвестиций в перерабатывающую сферу. Зокрема, харчова, переробна промисловість. Ми маємо дуже добрі врожаї. Сільськогосподарські інститути, маємо багато сировини, яку потрібно переробляти і завойовувати нові ринки збуту.  І це стосується будь-якої галузі енергомашинобудування, важка промисловість, легка промисловість, наука, а також  новітні технології. Можуть бути ривком нашого нового етапу співпраці.

Зараз наша співпраця розвивається за всіма трьома напрямками, які були зафіксовані в угоді. Це, власне, торгово-економічне співробітництво, культурний обмін, а також партнерство у науково-технологічній та освітній сферах, де сьогодні формується особливо насичений порядок денний. На високий рівень виходить співробітництво провідних університетів. Є позитивний досвід у машинобудівній галузі, особливо – у літакобудуванні та виробництві високотехнологічного медичного обладнання. Велику перспективу має наша співпраця у галузі ІТ, а також у розвитку сучасних агротехнологій.

Не Юньлін, заступник голови Народного уряду провінції Хейлунцзян 

Ми налаштовані встановити більші тісні взаємозв’язки з Харківщиною, це буде сприяти розвитку ділових відносин. Про те, що так і буде, я одразу відчув, коли прибув літаком до Харкова. Пан Беккер особисто зустрів нас в аеропорту. Він детально розповів про програми перебування на Харківщині. Ми відчуваємо теплий прийом та професіоналізм вашої команди і розуміємо, це буде сприяти нашому співробітництву. Останні роки наші відносини потужно розвиваються. Ваші візити сприяли розвитку нашої співпраці.

Під час візиту 13-14 травня делегація провінції Хейлунцзян відвідала підприємства, виші та наукові установі Харківщини. У Національному університеті міського господарства імені Бекетова розглянули проекти щодо застосування екотехнологій у житлово-комунальному господарстві, зокрема, очищенні сточних вод. В Інституті рослинництва імені Юр’єва китайських партнерів зацікавили біотехнології в рослинництві, а в Інституті ґрунтознавства та агрохімії імені Соколовського – сучасні технології захисту ґрунтів. Також делегація побувала в ХНУРЕ та на підприємстві «Маст-Іпра», що займається енергетичним машинобудуванням.

Не Юньлін, заступник голови Народного уряду провінції Хейлунцзян 

За останні декілька років наші взаємовідносини збільшилися між підприємствами, і це дає змогу говорити про подальший розвиток. Хочу відзначити, що Харківська область на сьогодні знаходиться в трійці економічно найсильніших регіонів країни. І це добрий показник для нашої співпраці.

Незабаром відбудуться чергові візити делегацій з обох боків з конкретними пропозиціями.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Вже домовилися, що делегація Харківської області може завітати до Харбіну, щоб ознайомитися, де саме ми один одному можемо бути корисними. Мова не йде, щоб здавати наші інтереси, або віддавати щось китайцям, мова йде, щоб шукати нові можливості для розвитку харківських підприємств.

Партнерство з КНР – в черговий раз говорить про збільшення міжнародного інтересу до Харківщини – впевнені політичні експерти.

Світлана Кушнір, політолог 

Харківська область відкрила представництво в Харбіні і за цей час, за три роки ми бачимо економічний ефект і результат від співпраці харківських підприємців та промисловців з китайськими. І приїзд, і зустріч з головою області Юлією Світличною в черговий раз говорить, що китайці зацікавлені у співпраці з Україною, і Харківська область, як область  стабільного та потужного промислового агросектору найбільше викликає зацікавленості.

Наприкінці зустрічі голова області запросила китайську делегацію на черговий міжнародний економічний форум, що традиційно відбудеться восени.

Анна Почапська, Євген Сєріков.