Харківщина вп’яте приймала вчительську (не)конференцію EdCamp Ukraine

10 Липня 2019
Харківщина вп’яте приймала вчительську (не)конференцію EdCamp Ukraine. У цьому році подію відвідали понад 1000 освітян та експертів освіти й суміжних галузей з усієї України та ще двадцяти країн. Організація такого заходу  була б неможлива без співробітництва громади та облдержадміністрації, – зазначив натхненник заходу Олександр Елькін. Про результати проведення 5 вчительської (не)конференції у Харкові він розповів у програмі «Коментарі». 
Понад 650 педагогів, а загалом, понад 1000 освітян та експертів із освіти й суміжних галузей з усієї України та ще 20 країн зібралися у Харкові аби обговорити ключові питання цьогорічної події  – збереження та розвиток реформи Нової української школи, підвищення статусу вчителів та вчительок для суспільства та самих себе та початок впровадження в Україні системи соціально-емоційного та етичного навчання за системою SEE Learning.
За словами натхненника освітянської спільноти Олександра Елькіна, свого часу Харків для проведення (не)конференцій було обрано не дарма.
 
Олександр Елькін, натхненник EdCamp Ukraine
Перша причина, чому ми робимо таку подію Національного масштабу. Перша причина, щоб продемонструвати, що знакові події в освітній галузі можуть відбуватися не тільки в центрі, не тільки в столиці, а і у регіонах, у Харкові. Сюди приїздять і представники центральних органів влади, що ми отримуємо, увагу до регіонів. Є звичайно і друга причина. Причина, яка пов’язана із сусідством Харкова  з Російською Федерацією і ми хочемо показати, що знаходячись на кордоні, ми пропагуємо, тут на Харківщині, найбільш прогресивні, інноваційні речі і демонструємо, як будуємо демократичне суспільство.
Губернатор Юлія Світлична під час проведення 5-ї (не) конференції зазначила, що задоволена тим, що є така ініціатива знизу, адже впродовж 4 років регіон тримає провідну позицію за якістю та рівнем освіти в Україні.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 
Нам дуже приємно, що Харківщина стала осередком неформальної зустрічі усіх тих, хто хоче змін. 4-й рік поспіль Харківська область є першою в Україні за якістю і рівнем освіти, випереджаючи усі міста і всі області. Тому наші вчителі найкращі, ми ними дуже пишаємося, але для того, щоб не стояти на одному місті , щоб модернізуватися і зберігати цю планку, потрібно навчатися, як людям, так і вчителям. Для цього було запрошено представників всіх регіонів. 
5-й, ювілейний, EdCamp Ukraine тривав  3 дні. У програмі заходу  були круглі столи, експертні й учительські сесії, відкриті уроки та різноманітні інтерактиви. На завершення першого дня Національної освітянської (не)конференції EdCamp Ukraine 2019 відбулася акція #Вчителюй заради Хороших Людей. 650 педагогів встановили рекорд України на підтримку своєї професії. Таким чином, педагоги прагнули підкреслити важливість своєї професії та показати єдність у власному прагненні реформувати систему освіти. Крім того, третій день заходу став набором майстер-класів від стейкхолдерів освіти з різних країн та мав назву «Після EdCamp» .
Олександр Елькін зазначив, організація такої масштабної події була б неможлива без сприяння представників обласної влади та стала гарним прикладом співробітництва між громадою та облдержадміністрацією.

Олександр Елькін , натхненник EdCamp Ukraine 

Звичайно, якщо говорити про підтримку і обласної влади і місцевої влади, це надзвичайно важливо, бо коли Харків приймає таку подію року для українського вчительства виникає велика кількість і логістичних моментів і різних моментів, які неможливо вирішити, якщо немає такої підтримки. EdCamp – це чудовий приклад громадсько-владного партнерства, так як має відбуватися таке партнерство.
Спільнота EdCamp Ukraine об’єднала найбільш прогресивних, пасіонарних, натхненних вчителів, зазначають організатори. Протягом трьох днів (не)конференції освітяни обмінювалися досвідом, шукали шляхи реформування освіти, вчилися  новим методикам.
Гарним прикладом інноваційного викладання – є студія творчості Миколи Коломійця. Його спосіб взаємодії із дітьми став відомим на всю Україну, а учні беруть участь у міжнародних проектах, таких як друга Бієнале молодого мистецтва в Україні. У цьому році Микола Коломієць долучився до освітянської (не)конференції. Ключовим моментом у своїй роботі вважає свободу учнів та довіру.

Микола Коломієць, керівник студії Aza Nizi Maza 

Свобода всегда основана на доверии. Нужно выстроить систему коммуникации с ребенком таким образом, чтобы он не боялся говорить. Обычно, когда ребенок начинает говорить, особенно помладше, его затыкают. Например, говорят, – та это какой-то детский лепет. Или еще какие-то штуки. И у ребенка образовывается недоверие к окружающему миру, и он просто боится высказать свои мысли и говорит обычно то, что взрослые хотят от него. Как только снять эту преграду, оказывается, что в ребенке есть целые миры. Собственно, доверие и рождает путь к свободою.
Нагадаємо, ініціатива EdCamp народилася в 2010 році в США. Американські вчителі і вчительки вирішили створити альтернативний державному спосіб підвищення кваліфікації та професійного розвитку педагогів. З тих пір рух EdCamp поширився у 44 країнах, однією з перших країн, яка приєдналася до цієї ініціативи, стала Україна. Спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine є найбільшим незалежним освітянським рухом у країні, до нього вже приєдналися 20 000 прогресивних педагогів. На щорічні  (не)конференціїEdCamp Ukraine з’їжджаються сотні вчительок й вчителів з різних куточків світу.
Губернатором Юлією Світличною надається максимальна підтримка подібним заходам, а результати і доробки після заходу впроваджуються у регіональні освітні програми.
 Темою (не) конференції 2019 стала «Хороша людина. Зрощуємо в Україні» 

Ольга Сітковська