Харківщина святкує сторіччя від дня заснування Національної академії наук України

4 Грудня 2018

Харківщина святкує сторіччя  від дня заснування Національної  академії наук України. Так, в Центрі сучасного мистецтва ЄрміловЦентр відкрилася виставка робіт графічного плакату.  Видатних науковців у незвичних образах побачили студенти Академії дизайну та мистецтв.

Анна Почапська, кореспондент

Ландау, Барабашов, Мєчніков, Погорєлов та багато інших харківських та українських науковців в різні часи робили свої геніальні винаходи, сьогодні молоді дизайнери зобразили їх на графічному плакаті.

Студенти-графіки обирали для себе персоналії, які близькі їм за духом, науковим спрямуванням, чи  долею.Наприклад, Дарина відобразила  селекціонара Василя Юр’єва.

Дарина Калашнікова, студентка Харківської державної академії дизайну і мистецтв 

Я решила сделать ему усы и волосы, как колоски отображения его деятельности. Желтый цвет, как культуры, зелень, трава. На контрасте играет свежий взгляд.

Віка відтворила  математика, фізика Бориса Лазарєва.

Вікторія Маслак, студентка Харківської державної академії дизайну і мистецтв 

Мне раньше были интересны физика, математика. И по его достижениям, по его биографии, мне это было ближе всего. Было сложно подобрать идею исполнения плаката, чтобы передать, чем он занимался.

Не обов’язково знати всі наукові розробки, над якими працювали харківські науковці, втім  знати про їхні надбання та передавати у майбутнє просто необхідно. Варто зазначити, академія наук на чверть представлена саме харківськими науковцями.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Голова Харківської обласної адміністрації Юлія Світлична ініціювала проведення наших обласних урочистих заходів з нагоди 100-річчя академії наук. Ви відзначаємо і згадуємо нашу історію, але необхідно пам’ятати про сучасність. Я впевнений, що спільними зусиллями освіти, науки, промисловості ми можемо відродити міць Харківщини і всієї України. Наше завдання – створювати належні умови нашим науковцям, готувати нових науковців, це Мала академія наук, щоб вони робили нові відкриття, нові винаходи.

Сто років Національної академії наук України – це підсумок роботи вітчизняних науковців. Всі основні події в нашій державі, всі здобутки та перемоги не могли обійтися без їхніх досягнень.  Якщо брати перемогу у Другій світовій війні, то саме український науковець Євген Патон працював над автоматичним зварюванням броні, без цього винаходу, можливо, світ не зміг би здобути свого часу перемогу над фашизмом.

Володимир Семиноженко, голова Північно-Східного наукового центру НАН України 

Якщо брати в міжнародному масштабі, то жоден експеримент в фізиці високих енергій не обходиться без матеріалів, які виробляються в Харкові. Мікросхеми для колайдера, знов-таки харків’яни. Зберігання овочів та фруктів завдяки нано-технологіям – знов-таки у Харкові.

Сучасне відображення українських науковців різного часу – це як міст між минулим, сьогоденням та майбутнім – впевненні гості виставки.

Віль Бакіров, ректор ХНУ ім.Каразіна 

Дійсно, серед цих портретів видатних науковців, які знають в усьому світі, третина навчалися в Каразінському університету, приємно бачити обличчя, до них повага і гордість за університет.

Виставка триватиме до кінця тижня. Більшість  прізвищ та облич харків’яни знають з шкільної та університетської програми. Між тим, організатори радять завітати до ЄрміловЦентру, щоб дізнатися про велич харківської наукової спадщині ще більше.

Анна Почапська, Євген Сєріков.