Харківщина сьогодні приймає Міністерку освіти і науки України

7 Жовтня 2019

Харківщина сьогодні приймає Міністерку освіти і науки України. Ганна Новосад із робочим візитом відвідала селище Пісочин, де подивилася на навчальні заклади населеного пункту та провела нараду із освітянами області. Деталі в наступному сюжеті.

 

Селище Пісочин знаходиться у 12 кілометрах від Харкова і на сьогодні є одним із найсучасніших населених пунктів області. Тут успішно працюють і розвиваються навчальні заклади, тому не рідко молоді сім’ї обживаються саме у Пісочині. Один з таких закладів – дитячий садочок «Теремок». Тут виховується майже 5 сотень малюків для яких постійно створюють комфортні умови.

Світлана Сичова, директор ДНЗ «Теремок»

Наш садочок дуже особливий, ми втілюємо нові програми, беремо участь у всіх проектах. Минулого року ми взяли участь у проекті «Садочок дружний простір до дитини» і отримали підтримку від ЮНІСЕФ, нам було надано все для відкриття 4х груп – це і меблі і іграшки. Також у цьому році ми брали участь у проекті «Чарівний світ очам дітей» і ми отримали кошти на відкриття сенсорної кімнати.

Саме садочок «Теремок» став першим пунктом робочого візиту Міністерки освіти України Ганни Новосад. Вона ознайомилась з роботою закладу та побувала у інклюзивній групі, яка відкрилася цього року. Ще одним закладом, який відвідала Міністерка стала школа «Мобіль». Її побудували з нуля та відкрили у 2017 році за сприянням голови області Юлії Світличної. Тут за участі керівників навчальних установ області відбулася нарада, щодо нагальних питань у галузі освіти.

Ганна Новосад, Міністерка освіти України

Всі чують ці розмови про те, як будуть модернізуватися шкільна мережа. І мені дуже важливо чути вашу позицію, щодо опорних шкіл, щодо малокомплектних шкіл, щодо майбутньої старшої школи. Тому я хотіла би мати більше діалог, аніж свій заготовлений спіч.

Основною темою наради стало питання державної освітньої субвенції та її розподілення.

 

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Величезні залишки освітньої субвенції, але за рахунок чого? Ви не здійснюєте всі максимальні виплати нашим педагогам. Ви всі економите субвенцію для того, щоб щось за ці кошти купити. Вам держава дає на заробітню плату педагогам, тому, якщо у нас є економія, після того, як ви максимально здійснили всі виплати педагогам і кошти залишають, тоді «да». А якщо ви, я вважаю так, зекономили кошти субвенції, але зекономили на зоробітній платі, не здійснили виплати, держава у вас має автоматично їх забирати.

Не менш важливими темами для обговорення стали питання впровадження Нової української школи, а також розвиток мережі освітніх закладів.

Ганна Новосад, Міністерка освіти України

Крім цього колеги озвучили ряд технічних питань, які заважають ефективно використовувати кошти, які надає держава. Тому їду додому з великим переліком завдань для самої себе. Будемо допомагати і максимально сприяти роботі місцевих органів.

Юлія Котелевська, Віктор Сєріков