Харківщина – серед лідерів з підготовки перших класів до початку навчального року

20 Серпня 2019

Харківщина – серед лідерів з підготовки 1-х класів до початку навчального року. Готовність навчальних закладів країни до роботи за стандартами Нової української школи обговорили у ході серпневої конференції Міністерства освіти і науки України. Участь у заході взяв заступник голови Харківської облдержадміністрації Анатолій Бабічев.

За даними, озвученими під час конференції Міністром освіти і науки Лілією Гриневич, Харківська область входить до дев’яти регіонів, які майже на 100% забезпечили перші класи за стандартами Нової української школи.

У переліку регіонів, які мають найкращі показники за підготовкою до нового навчального року з Нової української школи, також Волинська, Житомирська, Закарпатська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Тернопільська області та місто Київ.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Міністерство науки і освіти щорічно проводить конференцію педагогічну всеукраїнську, тематика – зрозуміло, це підведення підсумків минулого року і завдання на наступний рік. Вчора відбулася всеукраїнська нарада в Києві. Харківська область, як і завжди, серед лідерів в освітній галузі, тому наша команда на чолі із губернатором Юлією Світличною насправді зробила дуже багато, щоб ми нормально і своєчасно підійшли до початку нового навчального року.

За словами заступника голови обладміністрації, Харківська область активно підтримує процес реформування, який відбувається в освіті. Нова українська школа в регіоні запроваджується з 2018 року поетапно. Протягом минулого  навчального року у 1-х класах за новою концепцією навчалися більше 27 тисяч дітей. У цьому навчальному році прогнозований прийом до перших класів майже 26 тисяч  дітей. В обладміністрації запевняють – навчальні заклади готові до таких обсягів.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Дуже небагато часу залишається до початку нового 2019-2020 навчального року, три місяці майже ми готувалися – це і поточні ремонти, і капітальні, і придбання нового обладнання, і оновлення парку шкільних автобусів. Ми дуже вдало використали субвенцію на придбання матеріальної бази для перших класів у рамках НУШ – це і закупівля предметних кабінетів – фізики, хімії, математики, іноземної мови, комп’ютерних класів, тому можна впевнено заявити, що ми готові до прийому учнів перших класів.

Так, наприклад, у Пісочинському ліцеї «Мобіль» цього року готуються прийняти у перші класи 150 дітей. Навчальний заклад на 100% відповідає стандартам Нової української школи.

Ганна Волобуєва, директор Пісочинського ліцею «Мобіль»

Він був створений, будемо казати, так – з використанням тенденцій, які вже існують у Європі. У нас є шикарна бібліотека – медіатека, в цій бібліотеці діти мають доступ до мережі інтернет, стоять комп’ютери, ламінатори, принтери, сканер, вони всім можуть користуватися, там є шикарна кімната відпочинку. На сьогодні ми укомплектовані повністю всім, що необхідно для навчального процесу.

На Харківську область була виділена державна субвенція в розмірі 280 мільйонів гривень – на Нову українську школу, предметні кабінети, спортивні майданчики, комп’ютерні класи, перепідготовку вчителів. Кожний район отримав змогу оновити матеріально-технічну базу навчальних закладів.

Юлія Бєлова, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Пісочинської селищної ради 

Цього року ми отримали державну субвенцію у розмірі 478 тисяч гривень і ми вже повністю її освоїли, ми провели всі тендерні закупівлі, закупили 422 комплекти учнівської меблі, проектори, мультимедійні дошки, повністю закупили дидактичні матеріали і виділили співфінансування у розмірі 250 тисяч гривень, тобто усі наші заклади освіти, включаючи ліцей «Мобіль», повністю готові до початку нового навчального року.

У закладах освіти Харківщини подекуди ще тривають капітальні та поточні ремонти та до початку нового навчального року, запевняють в облдержадміністрації, всі роботи мають бути завершені.

Ольга Сітковська, Дмитро Поздняков.