Харківщина приймає на своїй території два міжнародні турніри

11 Вересня 2019

Харківщина приймає на своїй території два міжнародні турніри найвищого статусу – два Етапи Кубка світу в Центральній Європейській Лізі з виїздки  – найскладнішої дисципліни кінного спорту. Змагання подібного рівня у Харкові проводяться вперше. Напередодні завершився перший етап змагань.

Виїздка — один із видів класичного кінного спорту. Виїздка демонструє гармонійну взаємодію коня та вершника через чіткість виконання певних фігур і вправ. Під час змагань вершник має продемонструвати правильність рухів коня на всіх алюрах. Оцінюється також гармонія рухів коня й посадка вершника. Виїздка включена до програми літніх Олімпійських ігор з 1912-го, а чемпіонати світу з неї проводяться з 1966-го року.

На манежі одного з кінних клубів, розташованих у Харківській області, відбувся Перший Етап Кубка світу в Центральній Європейській Лізі з виїздки.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Мені приємно, що вперше в історії один із етапів Кубку світу з кінного спорту відбувся саме на Харківщині. Ми довго до цього йшли. Наша підтримка у цьому вагома, наша підтримка дитячо-юнацької спортивної школи, це, дійсно, дорогий вид спорту. Мені приємно, що ми маємо сучасний приватний кінний комплекс, завдяки якому будуть розвиватися й інші напрямки цього виду спорту. Я впевнений, що міжнародні змагання іншого ґатунку теж будуть проводитися саме на Харківщині.

На бойовому полі змагаються найсильніші вершники України і Європи за титул переможця Етапу Кубка світу, також проходять Міжнародні змагання для юніорів, юнаків, дітей, які змагаються на молодих конях 5-7 років. Бали, отримані спортсменами на цих змаганнях, будуть зараховані до загального світового рейтингу. Змагання дадуть можливість отримати пункти і поліпшити свою позицію в олімпійському рейтингу і виконати кваліфікаційні вимоги до літніх Олімпійських ігор 2020 року у Токіо. Молоді харківські спортсмени особливо хвилювалися, беручи участь у змаганнях подібного рівня.

Софія Костянтиновська, учасниця змагань серед юніорів

Я выступала в категории юношей. Я купила нового коня, но … вчера я хорошо выступила. А вот сегодня могла бы намного лучше. Это международные соревнования, тут оценивают схемы, как едут всадники. Оценивают 5-звездочная судья из Голландии, судьи из Испании, Белоруссии и наши 5-ти звездочные или 4-х звездочные судьи.

Коні у подібних змаганнях не просто тварини, яких дресирують – це партнери, повноцінні учасники всього процесу. Світлана Кісельова, 10-ти разова абсолютна чемпіонка України, учасниця Олімпіади у Лондоні у 2012 році свого коня інакше, як партнер не називає. У кінному спорті Світлана з 84 року.  Наразі вершниця виступає із молодим конем на ім’я Сінтон. Йому 10 років, що вважається молодим кінським  віком, і для нього це перші міжнародні змагання.  Програма, із якою виступали Світлана та Сінтон, дорівнюється вимогам Олімпійських Ігор.

Світлана Кісельова, 10-ти разова абсолютна Чемпіонка України з кінного спорту

Уровень моих коллег очень высок. Когда у меня был старый мой партнер я, конечно, более уверенно выезжала и с ними соперничала, и была впереди, можно чуть похвастаться. Теперь я выехала с молодым конем, конечно, я за ними не угонюсь, но сейчас не было такой задачи. Я на их выступления смотрю, мне очень нравится, лошади очень хорошие, хорошо работают и, действительно, – это уровень олимпийских соревнований, Олимпийских игр.

З 13 по 15 вересня 2019 року на Харківщині відбудеться другий етап Кубку світу в Центральній європейській лізі з кінного спорту.

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.