Харківщина переходить на енергоощадні технології

11 Вересня 2019

Днями губернатор області  Юлія Світлична провела селекторну нараду з керівниками районів щодо підготовки Харківщини до осінньо-зимового періоду 2019-2020 років. Головою області  були наданні чіткі завдання керівникам районів та ОТГ. У тому числі обговорили і питання енергоефективності.

Керівниця області зазначила, що підготовка господарського комплексу та соціальної сфери регіону до опалювального сезону розпочалася одразу після закінчення попереднього осінньо-зимового періоду.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Нагадаю всім, хто загубився у часі, що підготовка до опалювального сезону цього року почалася одразу після закінчення опалювального сезону минулого року. Тому було предостатньо часу, щоб і фінансово, і інформаційно, і інфраструктурно  підготуватися і підготувати свої райони і міста до проведення зимового періоду і опалювального сезону в цілому у Харківській області. Нагадаю, що відповідальність лежить на місцевих органах виконавчої влади та керівниках районних державних адміністрацій до підготовки до опалювального сезону та зими.

Наразі продовжується робота з реконструкції об’єктів теплопостачання та будівництва нових. Обласним бюджетом були передбачені кошти на будівництво газової котельні в селищі Донець Балаклійського району, на обладнання модульних котелень в Ізюмі, на придбання твердопаливних котлів для міста Куп’янська.

Марк Беккер, перший заступник голови Харківської облдержадміністрації 

У нас ще залишаються штаби щодо підготовки соціальної сфери, житлового господарства і конкретніше будемо обговорювати ті питання, які ми сьогодні піднімали.

Губернатор області наголосила на тому, що всі об’єкти та відповідальні  працівники мають бути готові розпочати опалювальний сезон 15 жовтня.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Був час для того, щоб провести інвентаризацію та підготувати мережі, для того, щоб вони не рвались у зимовий період. Для того, щоб забезпечити фінансуванням свої підприємства, для того, щоб налагодити взаємодію, а також перевести до індивідуального опалення ті місцевості, ті селища, ті території, які були в плані. Наголошую на тому, що через два тижні, щоб заслухати всіх щодо підготовки до зимового періоду. Дехто з вас підготувався краще, дехто – гірше, але нагадаю, що 15 жовтня починається опалювальний сезон і всі до нього повинні бути готові.

Обласна влада вже не перший рік активно впроваджує енергоефективні технології, це одна зі складових сучасної успішної Харківщини. Так, навесні представники Харківської та Сумської областей зібрались на міжрегіональний практичний семінар, аби поговорити про енергоефективність у громадах. Голови міських та селищних рад Харківської області ділились досвідом у впровадженні енергоефективних заходів.

Веніамін Сітов, Мереф’янський міський голова

Мы начали уже в коммунальных наших закладах менять полностью электроплиты на более энергоэффективные, менять окна, теплоизолироваться. Плюс переходить на lad-освещение. И основное  – это мы начали строить свои твердотопливные котельные.

Так, відхід від газового опалення дозволить у 3 рази скоротити витрати на купівлю теплової енергії, розповідає Веніамін Сітов.

Три мільйони гривень за опалювальний сезон зекономила Чкалівська об’єднана територіальна громада завдяки використанню альтернативного палива. У селищі переобладнують та будують котельні на пелетах – екологічно чистому паливі. А цьогорічного опалювального сезону планують зекономити ще близько мільйона, утепливши фасад Лебежанського навчально-виховного комплексу, розповідає селищний голова.

Віктор Соловйов, голова Чкаловської селищної ОТГ

Эффективная громада – это энергоэффективная громада, в первую очередь. То есть, нужно  полностью сохранять свою энергию и тогда это будет еще одна инвестиционная составляющая, которая будет развивать всю нашу громаду.

Харківщина, без перебільшення, один із лідерів у впровадженні енергоефективних технологій. Минулоріч під час україно-німецького форуму «Біоенергетика, енергоефективність, агробізнес», голова Харківщини Юлія Світлична наголосила на тому, що в області вже на 30% зменшився об’єм споживання газу.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Нові можливості, альтернативні можливості, які, зокрема, запроваджуються у європейських колег, але розуміємо, що потенціал Харківської області надзвичайно великий. І вкладати в інфраструктуру, запроваджуючи технології, економити фінанси і, звичайно, шукати нові альтернативні шляхи для того, щоб у подальшому дивитися більше на це питання.

Задля активнішого впровадження енергоефективних заходів на обласному рівні існують програми так званих «теплих кредитів».

Сергій Магдисюк, директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури Харківської облдержадміністрації

Для населения, где мы из областного бюджета компенсируем 15% годовой ставки и для ОСББ, и ЖСК, которым мы компенсируем 20% самого тела кредита.

Активність жителів, які  користуються «теплими кредитами», з кожним роком збільшується, говорить Сергій Магдисюк.

Сергій Магдисюк, директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури Харківської облдержадміністраціі

Начинает работать в государстве Фонд энергоэффективности, где было отобрано 15 ОСББ и в число 15 попало 2 ОСББ с Харьковской области. Это Чугуевское ОСББ и ОСББ из города Харьков. Из 15 2 – наших – это тоже показатель того, какую мы активную занимаем позицию в этом отношении.

Також, за ініціативи губернатора, на Харківщині впроваджується програма «Енергія світла», яка не тільки дозволяє створити більш комфортні умови для жителів регіону, а й економити електроенергію, адже, ліхтарі, які встановлюються як біля вхідних груп, так і на вулицях, є енергоощадними.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Програма «Енергія світла» в цьому році набуває нових додаткових функцій, ми будемо освітлювати під’їзди у багатоповерхових будинках – люди зверталися до нас з цією проблемою. Щоб було безпечно і комфортно.

Анна Почапська.