Харківщина – лідер зі створення об’єднаних територіальних громад

8 Серпня 2019

У місті Лозова Харківської області Асоціацією міст України проведено нараду на тему: успіхи Лозівської об’єднаної громади як міста обласного значення. Учасниками стали представники місцевого самоврядування та засоби масової інформації.

Лозівська об’єднана територіальна громада – одна з найбільших ОТГ в Україні. Під час заходу, організованого Харківським регіональним відділенням Асоціації міст України, були присутні як представники інших ОТГ області, а саме – Красноградської, Пісочинської, Люботинської, Великобурлуцької та інших, так і ті представники місцевого самоврядування, хто тільки готується створити об’єднані територіальні громади.

Лозівська ОТГ за рік свого існування вже показала неабиякі результати і довела свою ефективність. Всебічну підтримку процесу децентралізації в області надає губернатор Харківщини Юлія Світлична.

Сергій Зеленський, голова Лозівської міської ради

Завдячуючи Світлічній Юлії Олександрівні, голові Харківської облдержадминистрації, на сьогоднішній день з 23 громад, 24 – це місто Лозова, у нас 19.

На сьогоднішній день,  завдяки процесу децентралізації, у Лозівській ОТГ йде активне відновлення об’єктів інфраструктури, будуються дороги і нарощується матеріально-технічна база державних соціальних установ. Так, наприклад, у селищі Нова Іванівка був відбудований місцевий Будинок культури, фельдшерсько-акушерський пункт, а на ділянці від Нової Іванівки в бік Лозової стабілізують ґрунти траси Мерефа-Лозова-Павлоград.

Олексій Корпан, заступник Лозівського міського голови 

Ми бачимо на прикладі Лозівської ОТГ і по галузі культури, там де збереглися сільські Будинки культури, ще раз скажу, де вони збереглися, бо в більшій кількості сільських рад вони у поганому стані, ми їх ремонтуємо, відновлюємо, встановлюємо опалення, намагаємося вдихнути нове життя. Там, де збереглися ФАПИ, школи, там де є наповнюваність, також стараємось відремонтувати, щоб воно працювало.

Ще три роки тому Будинок культури був вщент зруйнований. Дах валився, ремонту в приміщеннях не було. Але зараз тут вже займаються гуртки, а селяни проводять вільний час

На початку липня губернатор Юлія Світлична із робочою поїздкою відвідала Лозівщину. Вона завітала і до села Нова Іванівка, де оглянула відновлений Будинок культури і подарувала закладу моторизований екран.

Вікторія Чернець, в.о. старости Новоіванівського старостинського округу

Губернатор у нас була, дивилася, як поживає громада після об’єднання, як було до об’єднання і власне нашому закладу було подаровано кінопроектор і екран. Ми зараз започаткували кожної середи та суботи перегляд мультфільму і фільму на вулиці. На фасаді будівлі демонструємо, сходиться дуже багато населення з інших сіл, з міста навіть приїжджають. Дуже вдячні Юлії Олександрівні нашій за такий подарунок.

Катерина Риженко, директор Новоіванівського Будинку культури

На мультики ми навіть не очікували, що до нас стільки поприходить дітвори і дорослих. Покривала на вулиці, сидять, дивляться, ми ще такого не бачили.

Одна з нагальних потреб, яка довгий час стояла перед старостинськими округами Лозівської ОТГ, – вивезення побутових відходів. Наразі, завдяки новим можливостям, що надає ОТГ, ця проблема вирішена. Також, вирішена проблема і з водопостачанням у селах.

Олексій Корпан, заступник Лозівського міського голови

До цього погано було з питанням видалення відходів. Зараз ми встановлюємо тарифи, призначаємо виконавців. Одночасно і дороги, і воду, і сміття, все ж таки визначаємо виконавців послуг у водопостачанні, це міські служби Лозової, вони не в захваті від цього, звісно, що для них і по місту хватає задач, але ми їх призначаємо виконавцями послуг, щоб по селах, де є водопровід, мережі, башти, обладнання, щоби люди чули різницю, як було до того і як стало зараз при створенні громади.

Під час візиту до Нової Іванівки губернатор Юлія Світлична пообіцяла і надалі надавати свою підтримку жителям маленьких містечок та селищ.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

За нами люди и люди рассчитывают. Если есть движение, нужно продолжать, если остановишься, тогда сложнее сдвинуть это с места. У нас все получается.

За словами представників Асоціації міст України, Закон України «Про приєднання громад до міст обласного значення» дав нові можливості громадам. Він дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур.

Ольга Сітковська, Макс Артамонов.