Харківщина – лідер серед регіонів України за показником конкурентоспроможності

12 листопадаа 2018

Харківщина третій  рік поспіль лідирує у рейтингах  з конкурентоспроможності серед регіонів. І Харківська область – єдина, що має в складі адміністрації Департамент, який спеціалізується на підвищенні всіх показників, які сприяють розвитку  регіону.

Надія Кривицька,  перший заступник директора  Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської облдержадміністрації

Стратегічні напрямки  нашого структурного підрозділу були визначені ще 4 роки тому одним із перших керівників нашого Департаменту, а нині – головою Харківської облдержадміністрації Юлією Світличною.

Нині Департамент з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської облдержадміністрації  працює у трьох напрямках. Це співпраця  з міжнародними організаціями та залучення міжнародної технічної допомоги до регіону, сприяння  малому бізнесу у просуванні продукції на європейські ринки, а також розвиток мережі Центрів з надання адмінпослуг.  Нині Харківська область серед лідерів за кількістю таких установ.

Надія Кривицька,  Перший заступник директора  Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської облдержадміністрації

У нас їх створено вже 46, є ЦНАПи у кожному районі області, у кожному місті обласного значення. 11 офісів ЦНАПів працюють у місті Харків. 2 ЦНАПи вже працюють в ОТГ. І планується ще розширення мережі ЦНАП.

Кількість Центрів з надання адмінпослуг на Харківщині буде  збільшуватися. Рішення про створення установ вже прийняли  Малоданилівська та Пісочинська об’єднані теріторіальні громади. За словами Надії Кривицької,  ЦНАПи там запрацюють вже наступного року.   Динамічності процес розбудови мережі ЦНАПів на Харківщині набув завдяки підтримці міжнародних партнерів. А їх у Харківщини останнім часом значно побільшало завдяки активній діяльності у цьому напрямку голови області Юлії Світличної.

Надія Кривицька,  Перший заступник директора  Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської облдержадміністрації

Цього року після зустрічі Юлії Олександрівни з головою представництва ЄС в Україні Хюгом  Мінгареллі   досить активно просуваються програми ЄС, участь до яких отримала Україна. Це такі програми, як «Креативна Європа», яка підтримує розвиток креативного сектору. І програма «Еразмус +» . Я думаю, і наші вищі освітянські заклади обізнані вже і знають про цю програму.

За результатами перемовин і діяльності керівництва області,  Харківщина цього року братиме  участь і у програмі GORIZONT- 2020, яка спрямована на підвищення конкурентоспроможності Європи. Стати учасником такої програми непросто, говорить Надія Кривицька. Адже конкурувати необхідно з європейськими  інноваційними та дослідницькими  установами. Проте, Харківщина нині має для цього необхідний потенціал.

Надія Кривицька, Перший заступник директора  Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської облдержадміністрації

Станом   на  сьогодні на Харківщині ми можемо зазначити,  що вже реалізуються програми у напрямках аерокосмічної галузі, у напрямку розвитку термоядерної  енергетики.

Презентацію програми GORIZONT- 2020 Харківська облдержадміністрація спільно з міжнародними партнерами  та  університетським консорціумом  проведе цього тижня у стінах університету Каразіна.

Ольга Шевченко.