Харківщина – лідер із конкурентоспроможності серед областей України

21 Січня 2019

Харківщина залишається лідером  із конкурентоспроможності серед областей України. Це стало можливим завдяки співпраці  з міжнародними організаціями та залученню міжнародної технічної допомоги до регіону.  А ще – активній діяльності у цьому напрямку голови області Юлії Світличної.

Завдяки тісній співпраці обласної влади з міжнародними партнерами регіон отримує суттєву допомогу. Йдеться про технічну допомогу, яка надається урядами інших розвинених країн для  реалізації власних ідей та ініціатив. Одна з таких програм, під назвою DOBRE реалізується за підтримки Сполучених Штатів Америки. Вона спрямована на розвиток об’єднаних територіальних громад. Минулоріч  облдержадміністрація заключила Меморандум про співпрацю у рамках цієї програми.

Надія Кривицька, перший заст. директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону

Програма залучає експертів – як внутрішніх, так і зовнішніх для роботи у громадах. У стратегічному плануванні, у плануванні бюджету, у розвитку громадського суспільства.

Крім того, восени минулого року очільниця області стала спеціальним гостем на Партнерському форумі IDLO. І це – ще одне свідчення про довіру з боку міжнародних партнерів до нашого регіону.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

З міжнародною організацією IDLO, яка має статус спостерігача при Генеральній Асамблеї ООН, ми маємо дуже особливі стосунки. IDLO запроваджує в Україні багато реформ, а ми маємо на Харківщині деякі зрушення, в яких вже маємо результати. Сьогодні ми маємо ті напрацювання, які вже реалізовані  – це спільна робота у системі «ПРОЗОРО», це надання адміністративних і соціальних послуг, і спрощення їх надання. Яскравим прикладом є спільний Регіональний центр надання адміністративних і соціальних послуг, який відкрито на Харківщині. Саме спеціалісти IDLO допомогли у створенні Регіонального центру надання адміністративних і соціальних послуг у нашій області. Який, до речі, є найбільшим в Україні. Більше того, саме такі центри мають з’являтися у подальшому по всій Європі.

Надія Кривицька, перший заступник директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону

Відкриття цього центру є досить яскравим прикладом співпраці з цілою низкою міжнародних організацій, які надають технічну допомогу. Зокрема, допомогу у навчанні персоналу, свої рекомендації щодо зонування приміщень, проведення тренінгів для адміністраторів.

На думку Надії Кривицької, ЦНАПи стали рішучим важелем у боротьбі з корупцією при отриманні документів. Нині у області працює ще одна програма – U-LEAD, яка  направлена на  реформування системи адміністративних послуг.

Надія Кривицька, перший заступник директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону

Звертаємося до органів місцевого самоврядування, які мають змогу прийняти участь у цьому конкурсі – подавати заявки і висловити свої наміри про створення ЦНАПів. І активізувати як свою діяльність із створення ЦНАП, так і діяльність із потужною програмою, яка підтримує розвиток центрів в області.

В цілому, мережа центрів адмінпослуг на сьогодні зростає. Невдовзі запрацює ЦНАП Старосалтівської об’єднаної громади. Там ведуться останні підготовчі роботи. Центр надання адміністративних послуг Мереф’янської ОТГ відкриють наприкінці року. У Вовчанську такий заклад  з’явиться  також протягом року.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.