Харківщина готується до чергових президентських виборів

13 Березня 2019

Як Харківщина готується до чергових президентських виборів, що відбудуться 31 березня розповіли в обласній державній адміністрації.

Нагадаємо, що виборчий процес в Україні стартував 31 грудня 2018 року. А саме – кандидати розпочали свою передвиборчу діяльність.  18 лютого були створені окружні виборчі комісії. Всього по Харківській області їх – 14, у тому числі 7 – по Харкову та 7 – у районах і містах області.

Сергій Коваленко, нач. організаційного відділу апарату Харківської облдержадміністрації 

Станом на сьогодні 14 окружних комісій утворення вони забезпечені всім необхідним обладнанням – оргтехнікою, відповідно  до плану до 12 березня утворюються виборчі комісії. Презентували вони, що вони забезпечені всім необхідним. Утворено обласну групу, куди входить керівництво області, представники територіальної громади, структурні підрозділи обласної влади. Увійшли представники «Укртелеком», які забезпечать зв’язок, представники Національної поліції, ДСНС, «Обленерго» і так далі.

Він наголосив, що облдержадміністрацією приділяється особлива увага забезпеченню прав і можливостей для осіб з інвалідністю. У день виборів встановлять переносні пандуси та залучатимуть волонтерів.

Сергій Коваленко, начальник організаційного відділу апарату Харківської облдержадміністрації 

Якщо приміщення не відповідає вимогам на другому поверсі, будуть волонтери допомагати дістатися місця голосування.

Щодо списків виборців,  то система ведення Держреєстру Харківської області охоплює 42 відділи ведення та регіональний відділ адміністрування. У Харківській області  на сьогодні більше 2 мільйонів виборців, з яких більше 1% нездатних пересуватися самостійно.

Світлана Коломієць, нач. відділу адміністрування Держреєстру виборців апарату Харківської облдержадміністрації  

Кожен виборець може особисто перевірити інформацію про своє включення або невключення до Державного реєстру виборців, звернувшись до програмного ресурсу «Особистий кабінет виборців» на сайті ЦВК. Це повинні зробити всі, кому небайдуже виборче право. Якщо у зв’язку з навчанням, виїздом за кордон чи іншим виборець не може проголосувати на виборах Президента України 31 березня за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово змінити місце голосування. Звернутися до відділів ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання чи перебування, з собою необхідно мати паспорт громадянина України та мотивоване звернення – це може бути довідка з місця роботи, навчання, проїзні документи, санітарно-курортна довідка.

Важливо, що заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається виборцем особисто. На даний час такою можливістю в Харківській області скористалися більше 6 тисяч осіб. Якщо за станом здоров’я виборець не може прийти на дільницю, можна проголосувати вдома. Для цього необхідно звернутися до відділу ведення Держреєстру, написати заяву, додати довідку з медичної установи.  Губернатор області Юлія Світлична особисто неодноразово наголошувала на законності проведення виборів у Харківській області.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Можу сказати, що у Харківській області ми не допустимо жодної фальсифікації, я знаю позиції Генеральної прокуратури і Служби безпеки України про те, що вибори – це не лише питання волевиявлення народу, це питання національної безпеки і я сподіваюся на вашу жорстку позицію, повторю, а не повторюся, але у рамках діючого законодавства.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день претендують на посаду Президента України 39 кандидатів.

Анна Почапська, Віктор Сєріков.