Харківщина боротиметься за право проведення Суперкубку УЄФА

2 листопадаа 2018

Харківщина боротиметься за проведення Суперкубку УЄФА у нашому місті – і це вже перемога, кажуть в обласній адміністрації. Нагадаємо, напередодні Федерація футболу України та Харківська обладміністрація зробили спільну заяву щодо участі Харкова у конкурсі на право прийняти фінал Суперкубку.

Харків – футбольна столиця, яка на рівних може змагатися із першими містами європейських країн: Гельсинки, Белфастом, Мінськом. Саме у Харкові проходять ігри Ліги Чемпіонів, Ліги Європи та Збірної України.

Віктор Коваленко, голова обласної Федерації футболу, перший заступник голови Харківської обласної ради

Завдяки тому, що Юлія Світлична підписала меморандум з ФФУ щодо проведення тренувань за участі збірної України на стадіоні «Металіст», ми є свідками, що протягом останніх двох років у нас було три матчі збірної України. Ми виграли їх – ми фартове місто.

УЄФА має певні вимоги до міст-претендентів – перш за все безпека проведення матчу, безпека іноземних вболівальників, наявність транспорту та помешкання. Матчі такого рівня – це поштовх для розвитку економіки, культури та туризму. А Харків може запропонувати відвідати чимало театрів, музеїв, туристичних маршрутів. Невдовзі завершиться реконструкція філармонії, триває відновлення Шарівки.

Віктор Коваленко, голова обласної Федерації футболу, перший заступник голови Харківської обласної ради

Ми не чекаємо проведення, ми працюємо, Харківщина – розвинутий край, яка поступово і системно працює у розвитку інфраструктури, спортивної, медичної галузі, приїжджають іноземні інвестори, у нас відбувся інвестиційний форум за участі Президента України, і величезна довіра міжнародних партнерів до губернатора області Юлії Світличної, яка є віце-президентом Конгресу місцевих регіональних рад Ради Європи, її там знають, вона відомий політик у Європі.

Крім того, що Харків приймає ігри збірної України та надав можливості базуватися «Шахтарю», він має свою молоду але дуже амбіційну команду. «Металіст 1925» наразі займає третє місце серед команд Першої ліги та мріє про Прєм`єр-лігу.

Віктор Коваленко, голова обласної Федерації футболу, перший заступник голови Харківської обласної ради

Ніхто не вірив, що вийдемо у першу лігу, а ми зараз є конкурентами для «Дніпра», «Волині», «Колоса», «Інгульця», які мріють грати у Першій лізі, а ми маємо ще більше бажання відновити велич Харківщини, і наші вболівальники повертаються на стадіон.

Харківщина розвиває й спортивну інфраструктуру, для цього губернатором ведеться системна робота, зауважив Віктор Коваленко. В області відкриваються нові оздоровчі комплекси, в різних районах працюють близько 50 спортивних майданчиків, на яких грають й маленькі, й дорослі спортсмени. Тож, постійна робота, ігри збірної, вірність вболівальників та розвиток інфраструктури дають обласній владі впевненість, що Харків має потенціал та всі можливості прийняти матч Суперкубка у 2021 році.