Харківщина готується до початку навчання у школах

9 Липня 2019
Цього року Нова українська школа охопить близько одного мільйона школярів по всій Україні.  Харківська область готується до початку навчання у школах. 
 
Підготовку до навчального року обговорили під час Координаційної ради з питань впровадження реформи у сфері освіти, що відбулась під керівництвом Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана в режимі селектору. Голова області Юлія Світлична взяла участь у нараді, де заявила, про те, що наразі в області активно реалізується освітня реформа та впроваджуються сучасні технології.
 
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 
В цілому область підтримує процеси реформування в галузі освіти, ким охопленні всі ланки від дошкільного до професійного і у нас вже впроваджується 5 рік поспіль. Це потрібно брати за основу. Цього року, якщо дивитися по дошкільним навчальним закладам, то заплановано створення нових дитячих садочків, додаткових місць в садках практично на 1500 і я думаю, ми перевищимо цей показник. Але за останні 5 років в області відкрито 66 нових садочків, а це майже 7500 тисяч нових місць для дітей, які стояли в чергах.
 
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що підготовка до нового навчального року має відбуватися з урахуванням інновацій, які запроваджуються в освітній сфері країни.
Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України 
Ще раз наголошую підготувати всі садочки та школи, а в школах все обладнання, щоб було встановлено, тому що Нова українська школа вже охопить 1 мільйон дітей.
 
Майже 3 роки в Харківській області ведеться робота щодо створення належних умов для тих діток, які мають особливі освітні потреби. Створено 29 інклюзивно-ресурсних центрів, 24 ресурсні кімнати, 25 медіатек. Той план, який ставили, навіть перевиконано, навела дані керівник області.
 
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 
Також, якщо ми беремо підвищення якості освіти ми не забуваємо про ремонти шкіл, так приділяється увага з усіх бюджетів, і органи місцевого самоврядування і обласна влада з державними коштами виділяє і область. Всього, цього року було виділено 366 мільйонів гривень.  Це ремонти, це укріплення матеріально-технічної бази. Але не потрібно забувати, що якісний ремонт повинен бути із якісним навчанням. Тому підвищення кваліфікації вчителів, що дає змогу навчати дітей і їм реалізовуватися вже у дорослому житті.
 
Володимир Гройсман звернувся до регіонів з проханням приділити більше уваги підвищенню заробітної платні вчителям.
Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України 
Не забуваємо про його величність вчителя, прошу не економити на заробітній платі вчителям вихователям і іншим працівникам освіти.
 
Говорячи про результати, яких досягнуто в освітній сфері Харківської області, керівник регіону Юлія Світлична підкреслила, що Харківщина підтримує реформування галузі освіти, яким охоплено всі ланки – від дошкільної до професійно-технічної освіти.
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 
В області вже створено 12 регіональних центрів професійної освіти, навчально-практичних центрів в формуванні знаходяться ще 2 практичних центра. Думаю, що на новій базі буде якісне навчання. Також потрібно не забувати про формування замовлення у містах обласного значення і області в цілому.
На сьогодні фінансування галузі освіти йде з усіх джерел – зазначила губернатор.
 
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 
Ми розраховуємо на підвищення якості фінансування, додаткового фінансування з державного бюджету і треба формувати так, щоб першого вересня всі встигли закупити обладнання, забезпечити книжками. Є ще над чим попрацювати, тому прошу донести інформацію по районам області, щоб всі встигли не перший рік цим займаємося на місцях є розуміння.
 
Підбиваючи підсумки селекторної наради, Юлія Світлична наголосила на необхідності забезпечити якісну та вчасну підготовку до нового начального року.
Анна Почапська, Євген Сєріков